Connect with us

Londra

Başbakanlık doğruladı: “Londra ve diğer büyük şehirlere seyahat yasağı getirilebilir”

Bugün İngiltere’de başbakanlıktan,” Londra ve diğer büyük şehirlerde koronavirüs vakaları kötüleşirse, içeri ve dışarı seyahatin yasaklanması gündemimizde” açıklaması geldi.

Published

on

By

Bugün Başbakan sözcüsü, koronavirüs vakalarının artması durumunda Londra’nın ve diğer şehirlerin kilitlenebileceğini doğruladı.

Başbakanlık sözcüsü gazetecilere yaptığı açıklamada “Özellikle kötü etkilenen bir alan varsa seyahat kısıtlamaları koyma olasılığını düşünürüz. Şehir içinde uygulanacak ilk kısıtlama yerel ulaşım ağlarını kapatmak olacaktır. Halkı ve politikacıları, gerçekleştirebileceğimiz potansiyel bir eylem olarak bu plan dahilinde bilgilendirdik. Ama bu sadece Londra’ya özgü bir şey değil. Çünkü bir kasaba, şehir veya daha yerel bölgelerde belirli bir salgın var. Onlar için de geçerli bu plan…”

LONDRA’NIN DIŞINA ÇIKMAK YASAKLANABİLİR!

Bu kısıtlama Londra’ya uygulanırsa, başkentte yaşayan insanların M25’in dışına çıkmasını yasaklamak anlamına gelebilir.

Hükümetin yürürlüğe bu radikal kuralları hayata geçirmesi durumunda bu kuralları nasıl uygulayacağı belli değil. Ancak ordunun virüs krizine yardım etmek için beklemede olduğu geçtiğimiz gün ortaya çıkmıştı.

Plan dahilinde yol blokları, insanların hareket etmesini durdurmak için kullanılabilir, ancak bu birçok kişinin etkilenen alanların dışında çalışacağı veya yiyecek ve temel ihtiyaçları elde etmek için seyahat etmesi gerektiği için zor olacaktır. Bu noktada polis ve ordu görevlilerinin hizmet vermesi bekleniyor.

İngiltere’de “1984 Halk Sağlığı (Hastalık Kontrolü) Yasası kapsamındaki mevcut yetkiler, bakanlıklara verilmiş durumda.  Yasaya göre yerel veya ulusal ulaşım sistemlerinin kısıtlanması,tamamen kapatılması veya kapasite sınırları veya coğrafi kısıtlamalar getirilmesi gibi daha önemli kısıtlamalar Bakanlar Kurulu’nun kararına bırakılmıştı.

Londra

İngiltere’de süper bulaştırıcı paniği: Londra’dan Vietnam’a giden genç kadın 15 kişiye virüs bulaştırdı

İngiltere’de yapılan araştırmada, Londra üzerinden Vietnam Hanoi’ye seyahat eden Nga Nguyen adlı yolcunun Vietnam Havayolları’na ait bir uçuşta yolculara koronavirüs (Covid-19) bulaştırdığı ortaya çıktı.

Published

on

By

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını tüm hızıyla sürüyor. Vaka sayılarında meydana gelen artış ile ilgili araştırma yapan İngiltere, vaka ve bulaşma yöntemlerini mercek altına aldı.

İngiltere Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan araştırmada, ülkede son dönemlerdeki meydana gelen vaka sayısında yurtdışından ülkeye gelen turistler olduğu tespit edildi.

VİETNAMLI GENÇ KADIN SÜPER BULAŞTIRICI ÇIKTI
Londra üzerinden Vietnam Hanoi’ye seyahat eden Nga Nguyen adlı yolcunun Vietnam Havayolları’na ait bir uçuşta yolculara koronavirüs (Covid-19) bulaştırdığı ortaya çıktı. Nga Nguyen adlı genç kadının seyahat rotası takip edildiğinde, kadının ‘süper bulaştırıcı’ olduğu belirlendi. Genç kadının raporun basında yayınlanmasında sonra ilgili seyahatlerinde çekilen fotoğraflarını, sosyal medya hesabından sildiği belirlendi. Raporda, “Vietnam’dan bir iş kadını Mart ayında Londra’dan uçarken 12 business class, ekonomi alanında iki yolcu ve bir mürettebat üyesine koronavirüs bulaştırdı” ifadeleri yer aldı.

Continue Reading

Londra

Boris Johnson yüz maskesi takmayanlar için cezayı ikiye katlayarak 200 £ ‘a çıkardı.

Published

on

By

Başbakan, virüsün yayılmasını durdurmak için yeni önlemlerin bir parçası olarak barlarda, restoranlarda ve dükkanlarda çalışanların yanı sıra hizmet veren herkes için maskeyi zorunlu hale getirdiğini açıkladı.

Johnson Avam kamarası’ndaki konuşmasında, “Perakende alışveriş alanlarında, taksilerde ve tüm özel kiralık araçlarda çalışan tüm personel hatta kapalı mekan personellerinin tümü ve müşteriler için yüz maskesi kullanma zorunluluğunu genişleteceğiz. Yüz maskeleriyle ilgili kuralları çiğneyenler 200 sterlin para cezasına çarptırılabilir.”

Başbakan, işletmelerin kuralları ihlal etmeleri halinde “para cezasına çarptırılabileceği veya kapatılabileceği” konusunda uyardı. İngiltere, Avrupa’da getirilen bazı önlemleri uygularsa, maskeler açık havada bile zorunlu hale getirilebilir.

Baş bilim danışmanı Sir Patrick Vallance, dün ülkenin Fransa ve İspanya ile aynı yolda olduğu konusunda uyardı. Paris’te, dışarıda da dahil olmak üzere herkesin her zaman yüz maskesi takması gerekiyor.

Continue Reading

Londra

İngiltere’de saat 22: 00’de kapanması gereken yerlerin tam listesi

24 Eylül Perşembe günü yürürlüğe girecek kısıtlamalar hem barları hem de restoranları içeriyor. Türklerin yoğun olarak çalıştığı yeme içme sektörü büyük darbe alacak…

Published

on

By

Başbakan Boris Johnson, konaklama işletmelerine saat 22: 00’de kapanma kuralı da dahil olmak üzere bugün daha sert koronavirüs kısıtlamalarını açıkladı. İngiltere için geçerli olan ve 24 Eylül Perşembe günü yürürlüğe girecek kısıtlamalar hem barları hem de restoranları içeriyor. Yeni kuralların bir parçası olarak, restoranlar ve barlar yalnızca masa servislerini çalıştırabilecek ve saat 22.00’da kapanacak. Ancak paket servis hizmetleri yine de saat 22: 00’den sonra devam edebilecek. Başbakan, saat 22.00  yasağının barlar,restoranlar ve “tüm ağırlama mekanları” için geçerli olduğunu söyledi.

İşte akşam 22.00’dan sonra işletmesini kapamak zorunda olan yerlerin listesi:

  • Publar
  • Restoranlar
  • Sinemalar
  •  Bowling salonları
  • Kumarhaneler
  • Paten pistleri
  • Turistik yerler, örneğin The Shard ve Blackpool Tower
  • Oyun salonları

Continue Reading

En Çok Okunanlar