Connect with us

Kültür Sanat

Güldür Güldür’de iki oyuncu daha veda etti

Televizyonların uzun soluklu komedi programlarından Güldür Güldür’e iki oyuncu daha veda etti.

Published

on

Güldür Güldür Show’dan yeni ayrılık haberleri geldi. Programda ‘Çetin’ rolünü oynayan Sinan Çalışkanoğlu’nun ardından ekranların en uzun soluklu komedi programlarından olan Güldür Güldür’de rol alan şarkıcı Emre Altuğ ve sunucu Evrim Akın’ın da veda ettiği öğrenildi.

Kasım 2018’de ekibe katılan Emre Altuğ’un ‘Güldür Güldür Show’ macerası yalnızca 1.5 yıl sürmüş oldu. Altuğ’un bundan sonra müzik çalışmalarına ağırlık vereceği belirtiliyor.

Ocak 2019’da ekibe katılan Evrim Akın da yaz tatilinin ardından yeni televizyon projelerinde yer alacak. Giden oyuncuların yerine programa yeni isimlerin katılması bekleniyor.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür Sanat

İngiltere’de sanatçılar hükümetin sanata yönelik tutumunu protesto etmeye hazırlanıyor

İngiltere genelinde sanatçılar ve sanatseverler 11 Temmuz’da, hükümetin devam eden salgın sırasında sanat sektörüne yönelik tutumunu eleştirmek için bir dizi protesto gösterisi düzenleyecek.

Published

on

Hükümetin Covid 19 salgını boyunca sahne sanatları sektörünü desteklemediğini vurgulamak için bir “Yaratıcı Performans Protestosu” düzenlediklerinden bahseden organizatör Darren Bell şimdiye kadar binlerce kişinin etkinlikler için kayıt yaptırdığını söylüyor.

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edileceği açıklanan protestolar sırasında “#CanYouHearThePeopleSing” etiketi kullanılacak ve protestolar 11 Temmuz saat 12:00’de Trafalgar Meydanı’nda başlayacak.

Protestolar sırasında gösterilerde kullanılan şarkılara yer verilecek.

Protestonun internet sitesinde:

“Tiyatro hükümet tarafından tüm desteklerde geride bırakıldı. Bu sadece Londra’da bir sorun değil, bu bir İngiltere sorunudur. Yüzlerce insan işlerinden çıkarıldı ve hala tam olarak her şey ne zaman yolune girecek öngörülemiyor. Ne zaman yeniden açılacağımız ile ilgili gerçek bir yol haritası yok.

Geçtiğimiz hafta yapımcı Cameron Mackintosh, West End’deki dört gösterisinin 2021’e kadar sahnelenemeyeceğini ve tüm gösterinde çalışanların işsizlikle karşı karşıya kalacağını söyledi.

Londra’daki protesto ilk olarak 27 Haziran’da yapılacaktı ancak o gün Black Lives Matter yürüyüşü yapılacağı haberinin ardından yeniden planlandı.”

Trafalgar Meydanı 11 Temmuz günü saat 12:00’de başlayacak eylemler kapsamında; Küçük bir ‘performans alanı’ oluşturulacak. Bu alanda icracılar bireysel veya sosyal mesafe kuralına dikkat ederek gösteriler sergilenecek.

Protestolar’ kaydedilecek ya da canlı olarak yayınlanacak ve #canyouhearthepeoplesing etiketiyle yayınlanacak.

Okumaya Devam Et

Kültür Sanat

Ünlülerin genç ve yaşlı halleri yan yana gelince ilginç görüntüler ortaya çıktı

Grafik tasarımcı Gelinck, ünlülerin genç ve yaşlı hallerini sanki beraber fotoğraf çekilmişler gibi yan yana getirince ortaya ilginç kareler çıktı…

Published

on

Hollandalı grafik tasarımcı Ard Gelinck, zaman yolculuğunu mümkün kıldı. Yani en azından ünlüler için…

Gelinck’in tasarımları, ünlülerin genç ve yaşlı hallerini sanki birlikte fotoğraf çekilmişler gibi bir araya getiriyor. Tasarımcı yaklaşık 10 yıldır bu fotomontajlar üzerinde çalışıyor. Bunları hala geliştirmeye devam etse de 258 bin takipçili Instagram hesabında bazılarını yayımlıyor ve hayranlarını mutlu ediyor. Bored Panda, Gelinck’in en sevilen fotomontajlarını derledi.

İşte o tasarımlar:

Daniel Radcliffe

Gelinck’in takipçileri Radcliffe tasarımını çok sevmiş gibi görünüyor. Harry Potter hayranı bir takipçi, gönderiye şu yorumu yaptı: “Harry Potter! Bu insanların farklı yaşlardaki görünüşlerini bir arada görmeyi seviyorum. Böylece farkları benzerlikleri çok net anlayabiliyorsunuz.”

Carrie Fisher

Star Wars evreninin Prenses Leia’sı, 2016’da hayatını kaybettiğinde hayranlarını yasa boğmuştu. Şimdi onun farklı yaşlarını bir arada görmek, hayanlarını mutlu etti. Kullanıcılardan biri şöyle yazdı: “Onu çok özlüyoruz. Her yaşta iyi bir oyuncuydu.”

Kraliçe Elizabeth

Kraliçenin yaşlılığı öyle etkileyici ki takipçiler, onun bu halini daha çok beğenmiş gibi görünüyor: “Çok iyi yaşlanmış. Sanki sonsuz gibi. Zaman onun için ‘kazan kazan’ meselesi.”

David Bowie

Bowie de Fisher gibi 2016’da hayatını kaybetmiş ve sevenlerini yasa boğmuştu. Öyle ki 2016’nın lanetli yıl olduğunu düşünenler olmuştu. Yine de Bowie her yaşta ışıltılı bir star oldu. Kullanıcılardan biri onun genç ve yaşlı hali için, “Bir elmasın iki yüzü” yorumunu yaptı.

Robert De Niro

De Niro için yapılan tasarım epey şaşırtıcı. Çünkü görseldeki De Niro ve De Niro, adeta baba oğul gibi görünüyor.

Brad Pitt

Brad Pitt oyuculuğunun yanında yüz güzelliğiyle de anılan bir aktör. Öyle ki her yaşının bir hayran kitlesi var. Ancak tasarımcının takipçileri bir konuda fikir birliğine varmış gibi görünüyor: Pitt yıllandıkça güzelleşiyor.

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston, Pitt’le yeniden bir araya geldiği iddiaları yüzünden son günlerde magazin gündeminden düşmüyor. Ancak ünlü oyuncunun Pitt’le ilişki geçmişinden başka ortak noktaları da var. Takipçilere göre o da Pitt gibi yıllandıkça güzelleşiyor.

Tom Hanks

Mahallede Güzel Bir Gün (A Beautiful Day in the Neighborhood) filmindeki karakteriyle bir araya gelen Forrest Gump, Instagram kullanıcılarını heyecanlandırmış gibi görünüyor. Birçok kullanıcı en sevdiği aktörün Tom Hanks olduğunu yazdı.

Bill Murray

Macera filmlerinin en sevilenlerinden Hayalet Avcıları’nın (Ghostbusters) Peter Venkman’inin hem yaşlı hem de genç halini bir arada görmek çok eğlenceli. Kullanıcılardan biri, “Ona sadece bakmak bile beni çok güldürüyor” diye yazdı.

George Clooney

İşte yıllandıkça güzelleşen bir oyuncu daha. Son zamanlarda yönetmen koltuğuna oturduğu Suburbicon’la adından söz ettiren Clooney, her yaşta karizmatik.

Dolly Parton

Parton yalnızca güzelliği ve şarkılarıyla değil, çocuklar için yaptığı faaliyetleriyle de gündemde. Hayal Gücü Kütüphanesi adlı projede çocuklara her ay ücretsiz kitap gönderen Parton, hem genç hem de olgun haliyle göz dolduruyor.

Tom Felton

Listede yer alan bir diğer Harry Potter karakteri de Draco Malfoy. Karakteri canlandıran Tom Felton, yaşlandıkça epey değişse de hala serinin hayranlarını korkutuyor.
Independent Türkçe, Bored Panda
Okumaya Devam Et

Kültür Sanat

Covid-19 moda dünyasını da vurdu…

Published

on

Hayatımızı yeniden şekillendiren Covid-19 salgını birçok alan gibi moda endüstrisini de yakından etkiliyor. Özellikle bu süreçte daha çok merak edip, araştırır olduk. Yaşadığımız eski normalin asıl problem olduğunu gösteren bu virüs, insanlığı sorgulamaya teşvik ediyor. Bu noktada mevcut durumun bilincinde olan moda devleri, stratejik düzenlemelerde bulunuyor.

Küresel ısınmaya dahi ters rüzgâr esen moda sektörü, gezegenimize ne kadar duyarlı dersiniz? Pamuk üretmek için kullanılan suni gübrelerden – kumaşların boyasına ve aprelemesine kadar tercih edilen kimyasalların değişmesi gerekiyor. Sonuçta her yıl kullanılan binlerce kaynaktan söz ediyoruz, çevresel ve toplumsal açıdan bunun gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dünya çapında üç yüz milyondan fazla insana iş imkânı sunan moda endüstrisi, yılda elli üç milyon ton giysi üretmekte. Maalesef bunların çok azı sürdürülebilirliğe dayanıyor . Üretilen giysilerin %87’si atık olarak yakılıyor ya da toprağa gömülüyor.

Evlerimize kapandığımız bu dönemde moda severler, olumsuz yansımaları temelden değiştirmek için fikir alış-verişi yapıyor. Örmeğin dünyaca ünlü Fransız modaevi, Yves Saint Laurent, moda takvimini yenilemesiyle beraber, bu ünlü markanın gerçekleştireceği etkinliklerin geçmişe oranla daha küçük çapta ve samimi olacağı bekleniyor.

Valentino kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli, “Bence topluluk, aynı değerleri paylaşan bir grup insan anlamına geliyor. Geçtiğimiz on yılın meşhur sözcükleri olan “yaşam tarzından” çok farklı. Yaşam tarzı, yüzeyi paylaşan bir grup insana işaret ederken topluluk ise değerleri paylaşmak anlamına geliyor. Bence aynı değerleri paylaşan insan toplulukları olmamız gerekiyor, buna her zamankinden çok şu an ihtiyacımız var” diyor.

Hammaddeye duyulan ihtiyacın etkin bir şekilde yönetilip, azaltılması için üretmek, sunmak ve yararlanmak tabanına dayanan sistemi, “tükettiğini üretebilme” formuna getirmemiz gerekiyor. Giysilerin tasarım, satış ve kullanım biçimlerini yeniden organize ederek, geri dönüşüm sürecinde atık ya da kullanılmayan kumaşların yeniden işlenmesini sağlamalıyız. Sürdürülebilir hayata yaklaştıkça yarınlarda var olmanın kolaylaşacağını düşünüyorum. Sevgiyle kalın…

Okumaya Devam Et

En Çok Okunanlar