Connect with us

Londra

İngiltere’de göstericiler polisi aralarına alıp tartakladı…

Dünya polis şiddeti ve ırkçılık tartışmalarıyla çalkalanırken, İngiltere’de şiddete uğrayan bu kez polisler oldu. İki memurun etrafını saran grup, polisleri tartakladı.

Published

on

By

Dünya polis şiddeti ve ırkçılık tartışmalarıyla çalkalanırken, İngiltere’de şiddete uğrayan bu kez polisler oldu. İki memurun etrafını saran grup, polisleri tartakladı. Daily Mail’in haberine göre başkent Londra’da bir saldırı olayını ihbar alan polis ekibi, verilen adrese doğru harekete geçti. İngiliz basınının gündemine oturan görüntülerde ismi açıklanmayan erkek polis memuru, zanlıyı gözaltına almak isterken boğuşma başladı.

Boğuşmanın ortasında selfie çekenler de oldu.

İkili mücadelesini yerde sürdürürken, yaşananları gören çevredekiler başlarına toplandı. İlk olarak telefonlarıyla olan biteni görüntüleyenler daha sonra polise saldırdı. Erkek polisin tartaklandığını gören kadın ekip arkadaşı da olay yerine koştu. İtiş kakış devam ederken video orada son buldu.

Metropolitan Polis Teşkilatı, iki memurun olayı hafif yaralarla atlattığını duyururken, 20 ve 38 yaşlarındaki iki kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Londra

Boris Johnson vatandaşlarını tehdit etti!

BORIS Johnson: “İnsanlar “pervasız” davranırlarsa ve kuralları takip etmeyerek Süper Cumartesi’yi mahvederse başka bir kilitlenme tehdidiyle karşı karşıya kalacaklardır”

Published

on

By

Başbakan, hafta sonu tekrar açılacak bar ve restoranların önünde güvende kalmak için ellerinden geleni yapmaları gerektiği konusunda halkı uyardı. Johnson bugün verdiği röportajda, “Pervasız davranışlarla yaptığınız fedakarlıkları geri almak zorunda kalmak istemiyoruz. İşletmelerin tekrar kapanması gerektiğini görmek istemiyoruz. Bizi buna zorlamamaları lazım” diyerek İngiliz halkını uyardı.

 

Öte yandan cumartesi günleri insanları güvende tutmak için dahil edilen diğer kurallardan bazıları şunlar:

  • Pubların futbolu göstermesine izin verilecek ancak insanlar bağırırken damlacıkların yayılmasını durdurmak için sadece sessizce sesle yapabilecekler.
  • İnsanların pub’a sadece bir kişi ile gitmesine izin verilir 
  • Müşteriler iletişim bilgilerini 21 gün boyunca pub veya restoranlarla bırakmak zorunda kalacaklar, böylece bir salgın varsa takip edilebilecekler.
  • İnsanlar nakit yerine temassız ödemeleri kullanmaya teşvik edilecek.
  • Müşteriler masaya oturacak ve barın önünden servis almak yerine servisi bekleyecekler.
  • Mesafeyi korumak için masalar mümkün olduğunca aralıklı olmaycak ve mekanlar havalandırılacak.

Polis, ekonominin büyük bölümlerinin açılmasının hafta sonu kaosa neden olacağından da korkuyor.

Artan şiddet, polisle çatışmalar ve anti-sosyal davranışlarla bir yılbaşı gecesi kadar özel olacağını düşündükleri durumuna hazırlanıyorlar.

Okumaya Devam Et

Londra

İngiltere’de coronavirüsten ölenlerin sayısı 43 bin 906’ya çıktı

İngiltere’de coronavirüs (COVID-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 176 artarak 43 bin 906’ya ulaştı.

Published

on

By

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre vaka sayısı ise 829 artarak 313 bin 483’e çıktı.

Son 24 saatte 226 bin 398 test yapıldı, toplam test sayısı mükerrerler dahil 9 milyon 662 bin 51 oldu.

İngiltere, COVID-19 kaynaklı ölü sayısında Avrupa’da 1’inci ve dünya genelinde ise ABD ve Brezilya’dan sonra 3’üncü sırada yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Londra

İngiltere’de skandal: Son kullanma tarihi geçmiş defolu maskeler bakım evlerine ve pratisyen hekimlere dağıtılmış

İngiltere’de olası bir grip salgını için 2009 yılında stoklanan , son kullanma tarihi geçmesine karşılık kullanılması ‘güvenli’ bulunarak bakım evlerine ve pratisyen hekimlere dağıtılan düzinelerce maske geri çağrıldı.

Published

on

By

İngiltere’de son kullanma tarihi geçmiş defolu maskelerin bakım evlerine gönderildiği ve pratisyen hekimlere verildiği ortaya çıktı.

İngiltere’de olası bir grip salgını için 2009 yılında stoklanan , son kullanma tarihi geçmesine karşılık kullanılması ‘güvenli’ bulunarak bakım evlerine ve pratisyen hekimlere dağıtılan düzinelerce maske geri çağrıldı.

Sky News haber sitesinin aktardığına göre çağrı, maskelerdeki lastiklerin ve tellerin defolu olduğuna dair yapılan şikâyetlerin ardından geldi. Bu süreçte maskeleri kullanan pek çok kişi, maskenin yüzlerinde durmadığından şikâyet etti.

80 parti maske geri çağrıldı

Yapılan incelemelerde maskeler her ne kadar nefes alma, filtreleme ve sıçrama direnci açısından kriterleri karşılasa da, gevşet parçaların temas açısından tehlike yaratabileceği tespit edildi.

Bunun üzerine 26 Haziran ’da bakım evlerine bir yazı gönderen Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Cardinal Healthcare tarafından üretilen IIR maskelerin kullanımına derhal son verilmesini istedi. Bakanlık, personel açısından risk taşıdığı için maskelerin yok edilmesini talep etti.

Şimdiye kadar son kullanma tarihinin geçtiği tespit edilen 80 parti maske nin geri çağrıldığı belirtildi.

‘Bu maskeleri bir süredir kullanıyor olabilirler’

Ancak ilk defolu maske vakasının mayıs ayı başlarında saptandığına dikkat çeken sağlık çalışanları ve bakım evi görevlileri, hem hastaların hem de kendilerinin bu süre içerisinde virüs kapmış olabileceklerini söyledi.

İngiliz Tabipler Birliği’nden Doktor Richard Vautrey , “Personel güvenli olduklarını varsayarak bu maskeleri bir süredir kullanıyor olabilir, şimdi de doğal olarak endişe ediyorlar. Acil bir açıklamaya ihtiyacımız var. Güvenli olmayan ekipmanların salgınla mücadelenin ön cephesinde kullanılması için nasıl onay aldığı hakkında sorular sorulmalı. Sonuç olarak herhangi birine zarar geldiyse, sorumluların hesap vermesi gerekir” dedi.

Okumaya Devam Et

En Çok Okunanlar