Connect with us

Londra

İngiltere’de Jenniz’e danışmadan ev kiralanmaz…

İngiltere’de Türkler için verdiği danışmanlık hizmetleri ile dikkat çeken Ceniz Jenn Çakırgöz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

Published

on

O İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin dahi çocuğu…

Daha 12 yaşındayken Manchester’da yılın öğrencisi seçilip gazete manşetlerini süslemiş birisi… Üstelik bu ödüle sadece derslerindeki başarılarıyla değil disipliniyle de bu layık görülmüş.

Bu disiplin yıllar içerisinde iş hayatına da sirayet etmiş ve 27 yaşında Türkiye, KKTC ve İngiltere’de 4 ayrı şirketi idare eden bir iş kadınına dönüştürmüş Ceniz Jenn Çakırgöz’ü…

 

Ceniz pek çok alanda başarılı işlere imza atıyor ancak onu özel kılan İngiltere’de Türkler için verdiği danışmanlık hizmetleri… Ceniz İngiliz emlak sektöründe öyle bir ağ kurmuş ki, bu ülkede en zor şeylerden birisi olan ev kiralama konusunda adeta ülkeye yerleşen Türklerin yardım meleği olmuş…

 

-Ceniz çok ilginç bir başarı hikayen var. Ama en çarpıcı tarafı da 2017 yılında ilk şirketini kuran bir iş kadını olarak 3 yıl içerisinde bu başarıya ulaşmış olman. Üç yılda dört şirket, bu başarının sırrı ne?

 • Sanırım samimiyet ve güler yüz… Hiç yalan söylemedim. Hiçbir kusuru gizlemedim ve sattığım her şeyi kendim satın alıyormuşum gibi pazarladım. Bu samimiyetimi müşterilerim de gördü. Şöyle söyleyeyim dürüstlük her zaman karşılığını alır.

-Nasıl başladı hikayen biraz anlatsana…

 • Kıbrıs, Gazimağusa doğumluyum. İngiltere, Manchester bölgesine 6 yaşındayken yerleştik. Hep disiplinli ve çalışan bir öğrenciydim. 12 yaşında yılın öğrencisi seçildim. Gazeteler çıktım. Disiplinli çalışmaktan hiç vazgeçmedim. 2013 yılında polis okulunu bitirdim. 2015 yılında Kıbrıs’a yerleştim ve Kaya Artemis Hotel’de Halkla İlişkiler departmanında çalışmaya başladım. 2017 yılında ilk şirketim NCM/StarionEstates kurdum ama ofisim yoktu evden çalışıyordum. 2018 Ağustos ayında ilk ofisimi açtım. Tek başıma 2 ayda 82 daire sattım hem de lansmandan… Güney Kıbrıs’ta, en çok satış yapan emlakçılar başarı ödülü aldım.

Fotoğraf: 2018 Ağustos Güney Kıbrıs’ta, en çok satış yapan emlakçılar başarı ödül töreni…

-Yıl oldu 2018 diğer üç şirketi ne ara kurdun?

 • 2018 değil, 2019 oldu! 2019’un Haziran ayında Manchester’a döndüm. Haziran’da Marjen İnternational LTD Şirketimi kurdum ortağım Mark Warren Frankle ile… Aynı ay tek direktörü olduğum CJC İnternational LTD Şirketimi kurdum. Temmuz ayında ise ‘Online İngiltere Yerleşim Danışmanlığı’ şirketimi kurdum.

Fotoğraf: Marjen İnternational LTD Şirketi ortağı Mark Warren Frankle ile…

-Bu Mark Zuckerberg’i kıskandıracak bir hız! Peki bu 4 şirkette nasıl hizmetler veriyorsun?

 • NCM/StarionEstates, yeni adı ile Starion Estates, Kıbrıs Gazimağusa bölgesinde bir emlak acentesi. Bir ortağım var orda ve düğün organizasyon paketleri, tatil paketleri, kiralık araba ve yatırım danışmanlığı alanında hizmet veriyor. Diğer şirketim CJC İnternatioal LTD. ile de arasında köprü kuruldu ve İngiltere’de bulunan yatırımcılarımızı Kuzey Kıbrıs’a yönlendiriyoruz.

-Ama en gözde işin sanırım ‘Yerleşim Danışmanlığı’ hizmeti verdiğin şirketin. Biraz anlatsana yerleşim danışmanlığı nedir?

 • CJC İnternational LTD. şirketim benim de göz bebeğim. Çünkü bu insanların hayatına doğrudan etki eden ve onların konforunu sağlamaya yönelik bir iş. İngiltere’ye yerleşmeyi planlayan veya İngiltere’de ikamet eden kişilere kiralık ev ve işlemler hakkında yapılması gerekenler konusunda destek sağlıyoruz. Örneeğin İngiltere’ye yeni gelenler için en zor şey ev kiralamak. Ya uazun kontratlar yapmak ya da garantör bulmak zorundasınız. Ki bu da ciddi bir maliyet demek. Sunduğumuz hizmetin avantajı bizim şirketimizin referansı sayesinde garantörünüz yoksa bile işlem yapılabiliyorsunuz. Sizin belirlediğiniz kriterlerde kiralık ev bulma konusunda danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Ayrıca garantör olmadan 3 ile 6 peşinat ile ev tutabilme olanağı sağlıyoruz.

-Peki ev kiralarken başka ne gibi ihtiyaçları oluyor müşterilerinin? Hizmetler bununla sınırlı değil sanırım?

 • Tabii ki değil. İngiltere’ye Ankara Anlaşması yada başka şartlarla gelen tüm göçmenlere; kiralık ev bulma, banka hesabı online başvurusu, elektrik başvurusu, su başvurusu, doğalgaz başvurusu, doktor, diş hekimi başvurusu, DVLA – Learning ehliyet online başvurusu, televizyon vergisi, Nİ (nino) numarasını başvurusu, çocukların okul kayıt başvurusu, Council tax (Belediye vergisi) başvurusu, kablo televizyon ve internet başvurusu, istek üzerine dil kursu başvurusu gibi hayatın her alanında işlerini kolaylaştıracak bir hizmet paketi sunuyoruz.

-Ceniz seni İngiltere’de herkes Jenniz Chakirgoz diye tanıyor. İnsanların hayatlarına dokunmayı sevdiğini senin şirketinden hizmet alıp sonra seninle dostluk kuran insanlar söylüyor. Sosyal medyada takipçilerin senden övgüyle bahsediyorlar. Londragundem.com’da senin gibi insanlara ışık olmaya çalışan bir haber sitesi… Bu röportaj vesilesiyle tanıştık ama senin bizim aramızda olmanı arzu ediyoruz. Özellikle emlak danışmanlığı ve yatırım uzmanı olarak İngiltere, Kıbrıs ve Türkiye’deki takipçilerimiz için merak ettikleri soruları cevaplayacak, yol gösterecek yazılar yazıp, onların sorularını yanıtlayacak bir köşe yazmak ister misin?

 • Tabii ki… Çok mutlu olurum. Ne kadar çok insanın hayatına dokunur, onlara fayda sağlayabilirsem o kadar mutlu olurum.

Öyleyse aramıza hoş geldin…

 

NOT: Jenniz Chakirgoz her hafta köşe yazıları, sizlerden gelen sorulara vereceği cevaplar ve aydınlatıcı haberleriyle siz değerli londragundem.com okurları ile buluşacak…

Advertisement
4 Comments

4 Comments

 1. Gunday yilmaz

  Mayıs 25, 2020 at 10:47 pm

  Basarilarin devamli olsun insallah,biliyorum herseyin ustesinden gelcen guler yuzunle,aziminle basaramayacagin bisey yok x

 2. Rumeysa

  Mayıs 25, 2020 at 10:59 pm

  Emlakçı güzeliiii😍😍
  İşinde herzaman başarılı arkadaşım benim
  Örnek alınması gereken bi insansın başarıların daim olsun güzelim 🤍

 3. Pingback: İngiltere’de Jenniz’e danışmadan ev kiralanmaz – CJC Group of companies

 4. Pingback: CJC Group of companIes

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Londra

Prens Harry sarayı yine kızdıracak: İngiliz sömürgeciliğini eleştirdi

ABD’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından başlayan ırkçılık ve sömürgecilik tartışmasına İngiliz prens Harry de taraf oldu.

Published

on

ABD’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından başlayan ırkçılık ve sömürgecilik tartışmasına İngiliz prens Harry de taraf oldu. Eşi Meghan Markle ile İngiliz Milletler Topluluğu Vakfı’nın toplantısında konuşan Sussex Dükü Harry ‘İngiltere’nin sömürgeci geçmişiyle hesaplaşması gerektiğini’ söyledi.

DUVAR – Sussex Dükü Prens Harry ve Sussex Düşesi, Amerikalı oyuncu ve aktivist Meghan Markle, ‘İngiltere’nin sömürgeci geçmişiyle hesaplaşması gerektiğini’ söyledi. İngiliz Milletler Topluluğu Vakfı’nın toplantısında konuşan Harry, “Geçmişle yüzleşilmeli” dedi.

‘GEÇMİŞİ KABUL ETMEDİKÇE İLERLEYEMEYİZ’

İngiliz Milletler Topluluğu’nun geçmişine bakıldığında, ‘geçmişi kabul etmedikçe ilerlemenin bir yolu olmadığını’ dile getiren Prens Harry, “Bu kolay ve bazı durumlarda rahat olmayacak ancak yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Harry, sözlerine şöyle devam etti: “Herkesin dünyayı farklı görmek için eğitim aldığını inkar edemeyiz. Ancak bu ön yargıları fark ettiğinizde bilinçli hale gelebilmek için çaba sarf etmelisiniz.”

‘EŞİTLİK TEMEL İNSAN HAKKIDIR’

Eşitliğin temel insan hakkı olduğunu dile getiren ve geçmişle yüzleşmenin herkesin refahı için önemli olduğunu söyleyen Meghan Markle ise, “Bunu yaparken biraz rahatsızlık duyacağız ancak bunu aştığımızda herkes için daha iyi olacak” dedi. Markle, şu ifadeleri kullandı: “Önemli olan sadece büyük anlar değil, ırkçılığın ve ön yargının sessizce sürdürüldüğü anlar önemli.

Okumaya Devam Et

Londra

Son Dakika “Londra’nın merkezinde dehşet!”

Az önce Londra’nın nezih semtlerinden Islington’da dehşet yaşandı… Clephane Road’da onlarca polis aracı ve ambulans bir evi ablukaya aldı.

Published

on

Islington, Clephane Road’da hareketli anlar yaşanıyor. Onlarca polis arabası ve ambulans sokağı kapatmış durumda… Londragündem’in olay yerinde edindiği bilgiye göre bir adam evinde defalarca bıçaklandı.

Polis ekiplerinin olayın yaşandığı sokakta geniş güvenlik önlemi aldığı ve eve kimseyi yaklaştırmadığı gözlemlendi. Saldırının neden ve kim tarafından yapıldığı henüz gizemini korurken, bıçakla yaralanan adama sağlık ekipleri müdahale ediyor. Ancak alınan bilgiye göre adamın ciddi hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

Dün de yine Islington’da motosikletli bir kişi başından vurularak öldürülmüştü.  iki olayın aynı semtte ve iki sokak arayla yaşanmış olması polisin iki olayın bağlantılı olup olmadığını araştırmasına neden olacak.

Okumaya Devam Et

Londra

2 yaşındaki lösemi hastası Liya’nın kök hücre donörü bulmak için bir ayı var!

İngiltere’de yaşayan Ufuk ve Hatice Gümüşöz’ün küçük kızları Liya’nın hayatta kalabilmek için Temmuz ayı sonuna kadar kemik iliği nakline ihtiyacı var. Aile endişeyle yardım bekliyor…

Published

on

Hatice Gümüşöz nadir bir lösemi ile savaşan 21 aylık bir kız çocuğunun annesi… Hatice Hanım kızına hayat kurtaran bir donör bulmak için sadece üç haftaları kaldığını gözyaşlarıyla söylerken kök hücre bağışçıları için yalvarıyor.

Liya Gümüşöz’e, 3.100 kişiden birini etkileyen nadir ve agresif bir kanser türü olan akut miyeloid lösemi teşhisi konuldu.

Ebeveynleri Ufuk ve Hatice Gümüşöz, doktorların ilk ve tek çocukları olan Liya’nın hayatta kalabilmek için temmuz ayı sonuna kadar kemik iliği nakli olması gerektiğini söylediğinde yıkıldılar.

Twickenham’da yaşayan Liya’nın ailesi, ilk olarak yılın başında bir şeylerin yanlış olduğunu fark etti. Liya daha kolay yoruluyordu. Bir süre sonra iştahını kaybetti ve vücudunda olağandışı morluklar oluşmaya başladı.

Hatice Gümüşöz yaptığı araştırma sonrasında kızının lösemi olabileceğini öğrendi.

Gümüşöz, son üç ay içinde evde sadece dokuz gece geçirdiklerini, Liya’ya hastanede çeşitli testler ve taramalar yaptığını söyledi.

Liya, pandemi döneminde Londra’daki Great Ormond Street Hastanesi’ne transfer edildi, bu da sadece bir ebeveynin onu görmesine izin verildiği anlamına geliyordu.

Endişeli çift, kızlarının durumu hakkında korkunç bir bekleme süreciyle karşı karşıya kaldı, ancak en kötü kabusları bir hematologun Liya’nın lösemi olduğunu doğruladığında gerçek oldu.

Liya’nın annesi, “Nefes alamıyordum, kalbimi tekrar tekrar bıçaklanmış gibi hissettim. Sadece ağladım, tek yapmak istediğim odadan ayrılıp gidip bebeğimi kucaklamaktı” diyerek duygularını ifade etmeye çalıştı.

Liya kemoterapiye başladı, ancak lösemiyi yenmek için bu yeterli değil. Kanserin saldırganlığı nedeniyle, tek hayatta kalma şansı bir kan kök hücre donörü bulmak.

İngiltere nüfusunun sadece% 2’si kan kök hücresi verici kaydında ve potansiyel bağışçı olarak kaydolan kişi sayısı, koronavirüs pandemisinin ardından önemli ölçüde düşmüştü.

Şu anda kayıtta Liya ile yeterince yakın genetik eşleşmesi olan kimse yok.

Hatice Gümüşöz, “Tüm bu kilitlenmelerden geçmenin zor bir zaman olduğunu biliyorum ama tüm bu çocuklar kan nakline ihtiyaç duyuyorlar ve gerçekten sadece temel yardıma ihtiyaçları var. İnsanlar bağış yapmalı, sadece kanları, kök hücreleri, bu çok temel bir prosedür. Bunu yapmak sadece birkaç saat sürüyor. Sonucunda bir kişinin hayatını kurtarabilirsiniz” diyor.

Aile fazla vakitlerinin kalmadığını söylerken göz yaşları içerisinde yardım bekliyor.

 

17 ila 55 yaşları arasındaysanız ve genel olarak sağlık durumunuz iyiyse, bir ev sürüntü kitinin www.dkms.org.uk/liya adresinden potansiyel bir kan kök hücresi donörü olmasını isteyebilirsiniz.

 

Okumaya Devam Et

En Çok Okunanlar