Connect with us

Londra

Köpek Bobi’nin Manisa’dan İngiltere’ye uzanan hikayesi

Published

on

By

Sokak hayvanlarıyla ilgili hassasiyet her geçen gün biraz daha artarken, hayvanseverlerin çabaları yeni canların kurtulmasına vesile oluyor. Son örnek Manisa’dan… Nurlupınar Mahallesinde bir köpeğin tedaviye ve bakıma ihtiyacı olduğunu öğrenen Satın Alma Sahiplen Manisa ekibi hemen harekete geçti. Mahalleye giden hayvanseverler, İngiliz pointer cinsi köpekle karşılaştı. Ülkemizde nadir bulunan bir cins olan köpek hemen koruma alına alınarak tedavisine başlandı. Köpeğe Bobi ismi verildi.

Manisahaberleri.com’dan Diyar Aslan’ın haberine göre, İzmir’de titrasyon testi yapılan köpeğin İzmir’deki hayvanseverlerin de desteğiyle kısırlaştırma, aşı ve temizlik bakımı yapıldı. Sağlığına kavuşan Bobi için ücretsiz sahiplendirme ilanı verildi.

İNGİLTERE’DEN TALEP GELDİ

İngiliz hayvanseverler, sosyal medya üzerinden Manisalı hayvanseverlerle irtibata geçerek köpeği sahiplendi. Nurlupınar’da ölmek üzere bulunan İngiliz pointer cinsi köpek için yasal işlemler başlatıldı. Bobi, uluslararası nakil yöntemiyle İngiltere’deki yeni sahibine gönderildi.

Bobi’nin İngiltere’den gelen görüntüleri ise görülmeye değerdi. Oldukça mutlu olduğu gözlenen Bobi’nin bu hali herkesi gülümsetti.

İNGİLİZ POİNTER

İngiliz kökenli en sevilen avcı köpekleri arasında yer alan İngiliz Pointer, üstün koku alan burnu ve atletik vücudu ile özellikle av köpeği hayranlarını kendisine aşık etmektedir. Son derece karakteristik bir duruşa sahip olan İngiliz Pointer, aynı zamanda kendisine has bir duruşa sahiptir. Asırlardır avcılık gibi aktivitelerde yer alan bu köpek cinsi, günümüzde de sık sık tercih edilmektedir.

Hareketli bir köpek türü olmasına rağmen İngiliz Pointer, tam bir aile köpeği olmaktadır. Aile yaşantısı için inanılmaz uyumlu bir köpek olan İngiliz Pointer sahiplenmek istiyorsanız, muhakkak bahçeli bir ev sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu köpek cinsinin apartman yaşantısına ayak uydurması pek de mümkün değildir.

 

 

 

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Londra

Boris Johnson halka seslendi: Kurallara uyulmazsa yeni yaptırımlar gelecek

Johnson televizyondan halka sesleniş konuşmasında yeni kurallara uyulmazsa yeni bir lusal tecrit tehdidinde bulundu…

Published

on

By

“Öksürüğünüz başkasının ölüm çanı olabilir” sözleriyle durumun ciddiyetine dikkat çeken başbakan, İngiltere’nin gelecek “zor” kış aylarından en az zararla kurtluması için “disiplin, kararlılık ve birliktelik ruhu” gösterilmesi için halka adeta yalvardı.Bu birlkteliğe uyulmaması durumunda ise daha sert adımlar atmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

Covid ile mücadele sona erdiğinde,harika günlerin geleceği konusunda halka güvence veren Johnson, dikkat edilmezse daha sert” yeni bir ulusal tecrit olasılığını ve bunun ülke için ne anlama geleceğini vatandaşlarına anlattı.

Okulları kapamak istemiyorum

“Covid ile mücadele hiçbir şekilde bitmedi” diyen başbakan,okulları tekrar kapamayı asla istemeyeceğini belirtti. İnsanları kurallara uyması konusunda teşvik eden Johnson, milyonlarca yaşlı ve savunmasız insanın bir kez daha tehlikeye atmaya kimsenin hakkı olmadığını söyleyip vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yeni bir ulusal tecrit sadece işleri ve geçim kaynaklarını değil, hepimizin bağlı olduğu sevgi dolu insan ilişkisini tehdit ederdi. O yoldan tekrar gitmekten kaçınmak için elimizden geleni yapmalıyız. Ama insanlar koyduğumuz kurallara uymazlarsa, daha ileri gitme hakkını saklı tutmalıyız. Milletin kaderi daha önce hiç bu kadar “tamamen bizim bireysel davranışımıza” dayanmamıştı.”

Continue Reading

Londra

İngiltere’de koronavirüs vakaları son 24 saatte 4.926 arttı.

Published

on

By

İngiltere’de koronavirüs vakaları, son 24 saatte 4.926 arttı. Vakalar 7 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyeye yükselirken 37 kişi daha virüsten öldü. Bu rakam 44 kişinin hayatını kaybettiği 14 Temmuz’dan bu yana en yüksek ölüm sayısı.

İskoçya’da koronavirüs vakaları son 24 saatte 383 kişi arttı. Bugün bir hastanın daha ölümü kaydedildi ve ölü sayısı  2.506’ya yükseldi. Galler’de 281 vaka daha kayıt edildi. Bu da ülkedeki toplam teyit edilmiş vaka sayısını 21.159’a çıkardı. Ancak yeni ölüm vakası yaşanmadığı için toplam ölüm sayısı 1.603’te kaldı.

Continue Reading

Londra

İngiltere’de süper bulaştırıcı paniği: Londra’dan Vietnam’a giden genç kadın 15 kişiye virüs bulaştırdı

İngiltere’de yapılan araştırmada, Londra üzerinden Vietnam Hanoi’ye seyahat eden Nga Nguyen adlı yolcunun Vietnam Havayolları’na ait bir uçuşta yolculara koronavirüs (Covid-19) bulaştırdığı ortaya çıktı.

Published

on

By

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını tüm hızıyla sürüyor. Vaka sayılarında meydana gelen artış ile ilgili araştırma yapan İngiltere, vaka ve bulaşma yöntemlerini mercek altına aldı.

İngiltere Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan araştırmada, ülkede son dönemlerdeki meydana gelen vaka sayısında yurtdışından ülkeye gelen turistler olduğu tespit edildi.

VİETNAMLI GENÇ KADIN SÜPER BULAŞTIRICI ÇIKTI
Londra üzerinden Vietnam Hanoi’ye seyahat eden Nga Nguyen adlı yolcunun Vietnam Havayolları’na ait bir uçuşta yolculara koronavirüs (Covid-19) bulaştırdığı ortaya çıktı. Nga Nguyen adlı genç kadının seyahat rotası takip edildiğinde, kadının ‘süper bulaştırıcı’ olduğu belirlendi. Genç kadının raporun basında yayınlanmasında sonra ilgili seyahatlerinde çekilen fotoğraflarını, sosyal medya hesabından sildiği belirlendi. Raporda, “Vietnam’dan bir iş kadını Mart ayında Londra’dan uçarken 12 business class, ekonomi alanında iki yolcu ve bir mürettebat üyesine koronavirüs bulaştırdı” ifadeleri yer aldı.

Continue Reading

En Çok Okunanlar