Connect with us

Magazin

Sharon Stone’u yıldırım çarptı

Temel İçgüdü filmiyle kariyerinde zirve yapan Sharon Stone’u yıldırım çarptı. Ünlü oyuncu, çarpmanın etkisiyle yerden havalanıp mutfağın diğer ucundaki buzdolabına vurduğunu belirtti.

Published

on

Kısa süre önce Brett Goldstein’in “Films To Be Buried With” isimli podcast’ine katılan oyuncu, evindeki kuyuyu kullanırken gerçekleşen garip kaza hakkında konuştu.

“YERDEN HAVALANDIM”

62 yaşındaki Stone, “Beni yıldırım çarptı. Vay canına. Bu gerçekten çarpıcıydı. Evdeydim, kendi kuyumuz vardı. Ütüye su dolduruyordum ve bir elim tulumbanın üzerindeydi. Kuyuya yıldırım düştü ve sudan elektrik akımı yayıldı. Yerden havalandım, mutfağın diğer ucuna savruldum ve buzdolabına çarptım” ifadelerini kullandı.

Magazin

İngiltere Kraliyet Darphanesi, Elton John adına para bastı

Elton John adına hatıra parası basıldı. Parada, John’un hasır şapkası ve gözlükleri resmediliyor.

Published

on

İngiliz Kraliyet Darphanesi (Royal Mint), pazartesi günü Elton John adına hatıra parası bastı. Böylece Elton John, rock grubu Queen’den sonra İngiltere Kraliyet Darphanesi tarafından adına para basılarak onurlandırılan ikinci sanatçı oldu.

Reuters’ın aktardığına göre, sanatçı Bradley Morgan Johnson tarafından tasarlanan madeni parada, John’un hasır şapkası ve bir çift müzik notasından çıkan markalaşmış gözlüğü tasvir ediliyor.

“Bu şekilde anılmak gerçekten muhteşem bir onur” diyen Elton John, “Son birkaç yıl, kariyerimin en unutulmaz anlarından bazılarını içeriyordu. Bu da serüvenimdeki başka bir köşetaşı” ifadelerini kullandı.

Kraliyet Darphanesi, aynı zamanda yılın ilerleyen günlerinde sanatçıyla müzayedede satılarak geliri sektörde sıkıntı yaşayanlara yardım amaçlı bir para toplamak için açık artırmaya çıkacak özel bir eser yaratmak için çalıştıklarını açıkladı.

Okumaya Devam Et

Magazin

Bilirkişi raporu: Ozan Güven’in evindeki kamera görüntülerinin silinmiş

Ozan Güven tarafından darp edildiğini açıklayan Deniz Bulutsuz’un suç duyurusunda bulunmasının ardından savcılığın atadığı bilirkişi, Ozan Güven’in evindeki olayın gerçekleştiği saatlerdeki kamera görüntülerinin silinmiş olduğunu belirledi.

Published

on

Bilirkişi tarafından kamera görüntülerinin kaydedildiği harddiskte yapılan inceleme sonrası hazırlanan raporda; “12 ve 13 Haziran tarihlerinde cihazın teslim alındığı 19 Haziran’a kadar DVR cihazının üzerinden üçer günlük sürede 2 döngü yaptığı, yani ilgili günlere ait verilerin silinerek üzerine 2 kez daha veri yazıldığı, bu nedenle de soruşturma konusu güvenlik kamerası kayıtlarına ulaşılamadığı” kaydedildi.

Biribirilerinden karşılıklı şikayetçi olan Deniz Bulutsuz ile Ozan Güven soruşturmasını yürüten savcılık, 12 Haziran’da başlayıp 13 Haziran’a kadar devam eden olayla ilgili ünlü oyuncunun güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi için bilirkişi atadı.

Sözcü’den Hayati Arıgan ‘ın haberine göre,19 Haziran’da teslim aldığı DVR cihazı üzerinde detaylı inceleme yapan bilirkişi hazırladığı raporda, “500 GB kapasiteli harddisk üzerinde yapılan veri analizinde söz konusu tarihlere ait görüntülerin silinmiş olduğu, bu nedenle de hiçbir görüntüye rastlanılmadığı” belirtildi.

Raporda, DVR cihazlarının 7/24 usülüne göre sürekli çalıştığı belirtilerek şöyle denildi;

“Bu nedenle içerisinde takılı olan harddiskin yorgun disk olarak nitelendirilebileceği, ayrıca DVR cihazın içerisinde HDD doluluğa ulaştığında eski kayıtlardan silmeye başlayarak yeni kayıtların üzerine yazdığı değerlendirildiğinde, 12 ve 13 Haziran tarihlerinde DVR cihazının teslim alındığı 19 Haziran’a kadar üzerinden yaklaşık DVR cihazının üçer günlük sürede 2 döngü yaptığı, yani ilgili günlere ait verilerin silinerek üzerine 2 kez daha veri yazıldığı da göz önüne alındığında soruşturma konusu güvenlik kamerası kayıtlarına bu DVR cihazı üzerinden ulaşılamamıştır.”

Okumaya Devam Et

Magazin

İngiltere’den, Tom Cruise’a, ‘Görevimiz Tehlike 7’ müjdesi

İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanı Oliver Dowden, Tom Cruise’un ‘Görevimiz Tehlike 7’ filminin çekimlerine devam edeceğini açıkladı.

Published

on

İngiltere Kültür Bakanlığı, ülkede yapılacak büyük spor etkinlikleri dahil, televizyon ve film prodüksiyonları için 14 günlük seyahat karantinası uygulamasını kaldırdı. İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanı Oliver Dowden, Tom Cruise’un ‘Görevimiz Tehlike 7’ filminin çekimlerine devam edeceğini açıkladı.

Bakan Dowden, Tom Cruise ve film yapımcılarıyla yaptığı görüntülü toplantıda, İngiltere’de çekimlerine ara verilen ‘Görevimiz Tehlike 7’ filmine devam edebileceklerini söyledi. Bakan Dowden yaptığı yazılı açıklamada, “Film yapımcıları için karantina kurallarından muafiyet, gişe rekorları kıran en iyi filmleri tekrar yapmaya başlayabileceğimiz anlamına geliyor” dedi.

Tom Cruise, koronavirüs salgını öncesi İngiltere’nin Hertfordshire kentindeki film stüdyolarında ünlü seri filmi Görevimiz Tehlike’nin 7’inci ve 8’inci filmlerini çekiyordu.

Okumaya Devam Et

En Çok Okunanlar