Connect with us

Gündem

TUI İngiltere’nin listesinde Türkiye yine yok!

TUI İngiltere, yaz dönemi için ‘sınırlı tatil, programını açıkladı. İngiltere’in seyahat uyarısını kaldırmasıyla beraber11 Temmuz’dan itibaren operasyonlara başlayacak.

Published

on

By

TUI İngiltere ve İrlanda yaz döneminde gerçekleştirmeyi planladığı ‘sınırlı tatil’ programının detaylarını açıkladı.

Açıklanan programa göre şirket, İngiltere’in seyahat uyarısını kaldırmasıyla beraber11 Temmuz’dan itibaren operasyonlara başlayacak.

”İngilizleri yeniden tatile götürmeye hazırız” diyen TUI, 11 Temmuz’dan itibaren Ibiza, Palma, Korfu, Girit, Kos, Rodos, Lanzarote ve Tenerife’ye uçuşlara başlayacağını duyurdu. İlk aşamada Bu 8 destinasyona 8 bin 300 turist gönderecek olan şirket, haftada 44 uçuş yapacak.

Yunanistan ve İspanya’da 8 noktaya tur düzenleyecek

TUİ İngiltere’de Gatwick, Manchester ve Birmingham’dan Yunanistan’ın Girit , Rodos, Kos ve Korfu adalarına tur düzenleyeceğini açıkladı. TUİ, İspanya’nın Kanarya Adaları Tenerife ve Lanzarote ve Mayorka ve Ibiza içinde Balearics’e de tur düzenleyeceğini belirtti.

Diğer bölgelere de 14 günlük karantina kuralı her an kalkabilir

TUİ İngiltere Ticari yönetmeni Richard Sofer, İngiltere’nin 11 Temmuz’a kadar bu tarihe kadar tüm destinasyonlara uygulanmakta olan 14 günlük karantinayı kaldıracağından emin olduğunu belirtti.

Daily Telegraph’a göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un bu ayın sonunda karantinadan bağımsız seyahatlere izin vermek için hava köprüleri oluşturmak üzere “az sayıda” ülke ile bir dizi anlaşmayı duyurması bekleniyor.

Johnson’un koronavirüs enfeksiyon oranlarının düşük olduğu ülkelerin anlaşmaya dahil olduğunu açıklaması bekleniyor.

İngiliz hükümeti ilk etapta Fransa, İspanya, Yunanistan ve Portekiz gibi İngiltere ekonomisi için “en avantajlı” olarak görülen ülkelere hava köprüleri kurmak istiyor.

Havayolu şirketleri Türkiye dahil 45 ülkenin karantina kuralından muaf tutulmasını istiyor

Bu ayın başlarında havayolu şirketleri karantina kuralından hükümete muaf tutulması gereken 45 ülkenin bir listesini gönderdi.

Bu listede TUI’nin uçtuğu ülkeler; Antigua, Avusturya, Bahamalar, Barbados, Bulgaristan, Cape Verde, Hırvatistan, Kıbrıs, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Almanya, Yunanistan, İtalya, Jamaika, Malta, Meksika, Karadağ, Fas, İspanya, St Lucia, Tunus, Türkiye ve ABD.

TUI’nin şu anda uçtuğu diğer destinasyonlar, hükümetin günlerce beklenen hava köprüsü kararına bağlı olarak tatil listesinin dışında olabilir.

TUI, devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle İngilizler için tatil günlerini yeniden başlatacağı tarihi ertelemişti.

Tur operatörü 10 Temmuz’a kadar olan tüm tur programlarını iptal etmişti.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Rusya’nın Komünistleri Partisi’nden çağrı: Ayasofya’ya müze statüsü iade edilmedikçe Türkiye’ye gitmeyin

Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi kararına tepki gösteren Rusya’nın Komünistleri Partisi, yurttaşlara Türkiye’ye seyahat etmeme çağrısı yaptı.

Published

on

By

Ayasofya’nın müze statüsünün iptali ve cami olarak ibadete açılmasına bir tepki de Rusya’nın Komünistleri Partisi Merkez Komitesi Başkan Yardımcısı Yaroslav Sidorov’dan geldi.

‘Komünistlerin sözcüsüyüm’

“Bir komünist ve bin yılı aşkın tarihi olan bir ülkenin vatandaşı olarak, partimdeki birçok komünistin fikrini dile getiriyorum” diyen Sidorov, şöyle devam etti:

Rus hükümetine güçlü karşılık vermesi için çağrı

“Türkiye hükümeti Ayasofya’ya müze statüsünü iade etmediği sürece Rusya vatandaşlarını bu ülkeye seyahat etmekten kaçınmaya çağırıyorum.”

“Türkiye, Rusya ve diğer ülkelerin dini ve insani kurumlarının defalarca yaptığı açıklamaları dikkate almıyor. Rusya hükümetiyle toplumunun bu davranışa güçlü bir yanıt vermesi gerekmektedir.”

Okumaya Devam Et

Gündem

Dünya Sağlık Örgütü: Karşı karşıya olduğumuz en büyük tehlike koronavirüs değil

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, Koronavirüs pandemisi günlerinde bir liderin öne çıkmamasından ve toplumlar arası iş birliğinin yeterli seviyede sağlanamamasından yakındı.

Published

on

By

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, Koronavirüs pandemisi günlerinde bir liderin öne çıkmamasından ve toplumlar arası iş birliğinin yeterli seviyede sağlanamamasından yakındı.

Cenevre’de bir basın toplantısı düzenleyen Ghebreyesus, “Dostlarım, şunu unutmayın; bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehdit virüs değildir. Asıl tehdit, ulusal ve küresel seviyelerde lidersizlik ve ayrışmalardır” diye konuştu.

Sesi titreyen Ghebreyesus, “Bu trajedi bir çok arkadaşımızı kaybetmemize sebep oluyor. Çok fazla insan öldü. Bu pandemiyi bölünmüş bir dünya olarak yenemeyiz” dedi.

“Toplumlardaki çatlakların virüsün avantajına olduğunu” ifade eden DSÖ Genel Sekreteri, Koronavirüs’ü ortak düşman olarak nitelendirdi

Dünya genelinde şu ana kadar 12 milyon 630 bin 872 yeni tip Koronavirüs vakası görüldü ve 550 binden fazla insan hayatını kaybetti.

Okumaya Devam Et

Gündem

Çin üçüncü faz aşı denemeleri için 40 bin yabancı arıyor!

Corona virüsünün başlangıç noktası olan Çin’de süren aşı çalışmalarında üçüncü faz denemelere geçilecek. Çinli ilaç firması denemeler için Brezilya, Suudi Arabistan, Şili ve Rusya ile görüşmelere başlandığını duyurdu.

Published

on

By

Çinli aşı geliştiricisi CanSino firması, dünyayı kasıp kavuran ve 560 binden fazla can alan corona virüsü salgınına karşı geliştirdiği aşı için üçüncü faz denemelere geçiyor.

Firma aşının üçüncü faz denemeleri için Çin dışında da faaliyet göstermek istediğini açıkladı.

Üçüncü faz denemeler için Rusya, Brezilya, Suudi Arabistan ve Şili gibi ülkelerle görüşmelere başlandığını açıklayan firma denemeler için anlaşmaya çalıştıklarını bildirdi.

40 BİN KATILIMCI HEDEFLENİYOR

Firma yetkilisi üçüncü faz denemelerin kısa süre içinde başlayacağını belirtirken yaklaşık 40 bin katılımcının üzerinde denemeler gerçekleştirmeyi planladıklarını aktardı.

İkinci faz denemelerde istedikleri oranda antikor üretimini tetiklediklerini aktaran yetkili aşı hakkında detay vermekten kaçındı.

Çin’de inşaatı devam eden aşı üretim tesisinde 2021 yılı sonuna kadar yaklaşık 200 milyon doz aşının üretilmesi bekleniyor.

Çin’deki ilk aşı çalışmaları Mart ayında başlamıştı.

Okumaya Devam Et

En Çok Okunanlar