Connect with us

Yaşam

Youtube’dan TikTok’a rakip olacak yeni bir özellik geliyor

Youtube,, kullanıcıların platformda kısa video klipler yüklemelerine izin verecek yeni bir özelliği test ediyor.

Published

on

By

Youtube, TikTok’la rakip olarak, kullanıcıların platformda kısa video klipler yüklemelerine izin verecek yeni bir özelliği test ediyor.

Video 15 saniyeden kısaysa, doğrudan uygulamaya yüklenebiliyor. Ancak, kullanıcının 15 saniyeden daha uzun bir videosu varsa, telefonun galerisinden yüklenmesi gerekecek.

Özellik, ‘Yeni video oluştur’ menüsünde bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Uygulamanın filtreler, müzik ve diğer özelliklere sahip olup olmayacağı henüz açıklanmadı.

Şimdilik bu yeni özellik birkaç kullanıcı ile test ediliyor. Bu yenilik ile yeni bir kitle oluşması bekleyen YouTube, yeni özellik ile uygulama kullanıcılarının doğrudan uygulamaya birden fazla kısa klip kaydetmesine de olanak tanıyor.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

WhatsApp yakında kullanıma sunacağı yeni özellikleri açıkladı

WhatsApp, hazırladığı bir blog yazısı ile kullanıma sunacağı yeni özellikleri açıkladı. Bu özellikler, önümüzdeki haftalarda WhatsApp’ın farklı platformlarındaki kararlı sürümlerinde ortaya çıkmış olacak. Peki bu özellikler neler?

Published

on

By

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bugün 2 milyardan daha fazla kullanıcıya aktif olarak hizmet veriyor. Şirket, uygulamanın en işlevsel ve en eğlenceli hale bürünebilmesi için de elinden geleni ardına koymuyor. Şimdiyse WhatsApp geliştiricileri, bir blog yazısı hazırladılar ve uygulamanın hazır olan ve önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak olan yeni özelliklerini açıkladılar.

Sizlerle paylaştığımız haberlerimizde WhatsApp’ın Android ve iOS beta sürümlerindeki yeniliklerden bahsettiğimiz oluyor. Ayrıca zaman zaman WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü sürümleriyle ilgili de yeniliklerden bahsediyoruz. İşte şimdi sizlerle paylaşacağımız bu özellikler de zaten daha önceden gördüğümüz ve beta sürümlerde yer alan yenilikler. Bu özellikler artık kullanıma hazır ve önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

İşte WhatsApp’a önümüzdeki haftalarda gelecek olan yeni özellikler

HAREKETLİ ÇIKARTMALAR

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde WhatsApp’ın Android beta sürümünde hareketli çıkartmalar özelliğinin göründüğünden bahsetmiştik. WhatsApp’ın açıklamalarına göre bu özellik artık hazır ve aktif edileceği günü bekliyor. Bir sohbet esnasında hareketli çıkartmalar gönderebileceğiniz bu özellik, WhatsApp deneyiminize önemli bir yenilik kazandırmış olacak.

Bugün pek çok anlık mesajlaşma uygulamasında hareketli çıkartmalara yer veriliyor. Bu çıkartmalar, çeşitli temalar üzerinde kurulmuş oluyor ve hareketli yapılarıyla eğlenceli bir deneyim yaşatıyor. İşte WhatsApp’ın yeni özelliği de daha eğlenceli bir deneyim yaşamanız için geliştirildi. Bu özellik kısa bir süre sonra kullanımda olacak.

QR KOD İLE KİŞİ EKLEME

WhatsApp’ın yine beta sürümlerinde gördüğümüz başka bir özellik de QR kod ile kişi eklemeydi. Bu özellik, kullanıcıların işlerini hayli kolaylaştıracak. Oluşturulacak QR kodlar, kullanıcıların telefon numaralarının kaydedilme ihtiyacını ortadan kaldıracak. Çünkü WhatsApp, bu kodlar sayesinde kişilerinize yeni birini otomatik olarak ekleyecek.

8 KİŞİ İLE VİDEO KONFERANS YAPABİLME ÖZELLİĞİNDE İYİLEŞTİRMELER

Son dönemler video konferans uygulamaları büyük bir önem kazandı ve WhatsApp geliştiricileri de bunun farkında. Hal böyle olunca da kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan şirket, WhatsApp’ta 8 kişinin aynı anda video konferans yapabilmesinin önünü açtı. Bu özellik üzerinde çalışmalarını sürdüren geliştiriciler, artık istenilen kullanıcının ekranını büyütmenize imkan tanıyacak.

KAİOS’A GELEN DURUMLAR

24 saat boyunca kalan paylaşımlar yapmak, son dönemlerin en popüler olaylarından bir tanesi. Her sosyal medya platformu ve internet mecrası da bu özelliği kendi bünyesinde hizmete sundu. WhatsApp da bir süredir “Durum” olarak isimlendirdiği bu özelliği kullanımda tutuyor. Şimdiyse KaiOS kullanıcıları, WhatsApp’ın Durum isimli özelliğinden faydalanabilecekler.

WHATSAPP WEB VE WHATSAPP MASAÜSTÜ İÇİN KARANLIK MOD

WhatsApp’ın en çok tartışılan özelliklerinden bir tanesi hiç şüphesiz karanlık moddu. Çünkü onlarca uygulamaya gelen bu popüler destek, WhatsApp için hayli gecikmişti. Neyse ki şirket, bir süre önce bu sorunun üstesinden geldi. Şimdiyse WhatsApp’ın web ve masaüstü sürümleri de bu özellik desteğine kavuşmaya hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar, WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü üzerinden de karanlık mod özelliğini kullanabilecekler.

Okumaya Devam Et

Yaşam

Spor yapmadan 150 kilo zayıflayan adam başarısının sırrını açıkladı

ABD’nin Florida Eyaleti sakini Zach Moore, spora başvurmadan ve çiftliğinde yetiştirdiği sebze yiyerek 150 kilo zayıflamayı başardı.

Published

on

By

39 yaşındaki Zach Moore bir zamanlar sadece hazır gıda tüketiyor, kahvaltılarda 3-4 yumurtalı sandviç, öğlen  sadece hazır gıda tüketiyor, kahvaltılarda 3-4 yumurtalı sandviç, öğle yemeğinde pizza, akşamları da sosisli sandviç, hamburger ve patates kızartması yiyordu. Her gün 3-4 tane iki litrelik şişe kola tüketen adam tam 227 kilo ağırlığındaydı.

2013’te gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılan Moore, yaşananları şöyle anlattı:

“Sürekli kusma ve ishal başladı. Hastanede, öleceğimi düşündüğüm oldu. Hatta eşime ve oğluma veda mektubunu yazdım. Obezitenin öldürdüğünü biliyordum ve oğlumun mezarımı ziyaret etmesini istemiyordum. Sadece daha iyi bir baba olmak istiyordum. Onunla ne oyun oynayabiliyor, ne de ona bir şeyler öğretebiliyordum. Korkunç bir durumdu.”

Çok zor geçen ve 7 saat süren mide ameliyatının ardından bir yıl içinde 77 kilo daha veren Moore, çiftçi olmaya karar verdi ve tavuk, ördek, hindi, at ve keçi yetiştirmeye başladı. Çiftliğinde yetiştirdiği sebzelerle beslenen adam şeker, soya, buğday ve glüten içeren ürünlerden uzak durdu.

Yaşadığı yerde olmadığı için spor salonuna gitmediğini söyleyen Moore, zayıflamasına sadece sıkı diyetin yardımcı olduğunu kaydetti.

Çok zor geçen ve 7 saat süren mide ameliyatının ardından bir yıl içinde 77 kilo daha veren Moore, çiftçi olmaya karar verdi ve tavuk, ördek, hindi, at ve keçi yetiştirmeye başladı. Çiftliğinde yetiştirdiği sebzelerle beslenen adam şeker, soya, buğday ve glüten içeren ürünlerden uzak durdu.

Yaşadığı yerde olmadığı için spor salonuna gitmediğini söyleyen Moore, zayıflamasına sadece sıkı diyetin yardımcı olduğunu kaydetti.

Okumaya Devam Et

Yaşam

Hamile kalamayan kadının erkek olduğu ortaya çıktı

Karın ağrısı şikayetiyle doktora başvuran ve nadir görülen konjenital hastalık teşhisi konulan otuz yaşındaki Hintli kadının, XY erkek cinsiyet kromozomu setine sahip olduğu ortaya çıktı.

Published

on

By

PTI ajansının aktardığına göre, hastanın androjen duyarsızlık sendromu veya Morris sendromuna sahip olduğunu belirleyen doktorlar, bu tür hastalığı olanların kadınlara benzediği ancak genetik olarak erkek olduğunu belirtti.

Dokuz yıllık evli Hintli kadın, birkaç kez çocuk sahibi olmayı denedi ancak gebe kalamadı.

Doktorlar, kadının uterus ve yumurtalıklarının olmadığı, hiç adet kanaması geçirmediği, karın ağrısının ise testis kanserinin semptomu olduğunu tespit etti.

Hastasının durumuyla ilgili açıklama yapan Onkolog Anupam Datta, “Görünüşüne göre, bu bir kadın. Sesi, göğüs gelişimi ve normal dış genital bölgesine bakılırsa, bir kadın” ifadelerini kullandı.

Datta, testislerin vücutta gelişmemiş kaldıkları için testosteron sentezlemediğini ve kadın cinsiyet hormonlarının erkeksi bir görünüm kazanmasına izin vermediğini belirtti.

Şu anda tedavisi devam eden kadının 28 yaşındaki kız kardeşi ve iki teyzesinin de Morris sendromuna sahip oldukları ortaya çıktı.

Okumaya Devam Et

En Çok Okunanlar