Connect with us

Dünya

1 Eylül’e kadar Türkiye uçuşları iptal! Turizm devinden umut kıran karar

5 Ağustos’ta seyahat listesini güncellemeye hazırlanan İngiltere’de turizm devinden umutları kıran haber… 

Published

on

By

5 Ağustos’ta seyahat listesini güncellemeye hazırlanan İngiltere’de turizm devinden umutları kıran haber… Yeni güncellemede İngiltere’nin uyguladığı trafik ışığı listesinde kırmızı listeden sarı listeye geçmesi beklenen Türkiye’de vaka sayılarındaki artış ve yaşanan orman yangınları bir süredir İngiliz basınında da gündem oldu.

Türkiye sarı listeye geçmese de amber plus denilen ve İtalya’nın da içinde bulunduğu bir ara listeye geçmesi bekleniyor. Ayrıca İngiltere’nin ABD ve AB vatandaşları için aldığı çift aşısını olmuş yolcuların karantinasız ülkeye giriş kararı, kırmızı listede olup çift aşısını olmuş yolcular için bir ayrıcalık beklentisi var.

Ancak dünyanın önde gelen seyahat acentelerinden TUİ, bugün İngiltere’den Türkiye’ye uçuşlarını 1 Eylül’e kadar askıya aldı. Rezervasyon yapmak isteyenler bu sabah iptal kararıyla sarsıldı. Yarın yapılacak açıklamada Türkiye için beklentisi olan vatandaşlar için endişe veren bu gelişme Türkiye’nin bu güncellemede de kırmızı listeden çıkma şansının küçük olduğu şeklinde yorumlandı.

Şimdi gözler yarın yapılacak güncellemeye çevrildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar