Connect with us

Gündem

10 yaşındaki çocuk kar fırtınasında sokak köpeğine sarılarak hayatta kaldı

Rusya’da 10 yaşındaki bir kız çocuğu kar fırtınasına yakalanınca geceyi sokak köpeğine sarılarak atlattı. Küçük kız, bir evin balkonun altında sokak köpekleri için yerleştirilmiş bir şiltenin üstünde, bir köpekle birlikte bulundu.

Published

on

Sokak köpeğine sarılarak soğuktan korunan Vika’yı aramak için yaklaşık 40 kişi seferber oldu

Sahalin Oblastı’ndaki Uglegorsk kasabasında yaşayan ve kimliği Vika Z. olarak paylaşılan kız çocuğu, 13 Ocak’ta okuldan çıktıktan sonra saatte 60 ila 80 kilometre hızla esen kar fırtınası nedeniyle evine dönemedi.

Kasaba sakinlerinden bazıları, 13.00 civarında okuldan çıkan ve kendisinden haber alınmayan Vika’yı en son bir köpekle oynarken gördüklerini söyledi. Bunun üzerine yetkililer ve bölgede yaşayanlar, özellikle evcil hayvanların yaşadığı evlere odaklanarak kız çocuğunu aramaya başladı.

Vika ertesi gün 8.45 sularında, giriş kattaki bir evin balkonun altında sokak köpekleri için yerleştirilmiş bir şiltenin üstünde, bir köpekle birlikte bulundu. Vika, görevlilere “ısınmak için pofuduk köpeğe sarıldığını” söyledi.

Independent Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre; yetkililer, hastaneye kaldırılan kız çocuğunun soğuktan az etkilendiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Rusya Soruşturma Komitesi’nden Olesya Voznyuk, “Köpekle birlikte bir balkonunun altında saklanıyordu. Hayvanları çok seviyor, kasabanın köpekleriyle hep oynar. Okuldan sonra köpekleri beslemeye gitmiş fakat fırtınaya yakalanınca eve dönememiş” dedi.

34 yaşındaki anne Tatyana, kızının bulunmasına çok sevindiğini söylerken, Vika’nın hayatını kurtaran köpeğin nerede olduğu bilinmiyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar