Connect with us

İngiltere

100 yaşındaki İngiliz kadın 3 hastalığın ardından Coronavirüsü de yendi…

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere’nin Sheffield kentinde salgına yönelik umutlandıran bir olay yaşandı.

Published

on

By

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere’nin Sheffield kentinde salgına yönelik umutlandıran bir olay yaşandı. Sheffield kentinde 1919’da doğan ve 100 yaşında olana Rose Heeley’in azmi parmak ısırttı. Heeley hayatında ki kez kalp krizi, kızamık, boğmaca, ağır derecede kızıl hastalığı ve son olarak da koronavirüse yakalandı. Heeley, tedavi gördüğü hastanedeki 18 günlük yaşam savaşından sonra Coronavirüsü de yenmeyi başardı. Hastaneden doktorların ve hemşirelerin alkışlarıyla uğurlandı.

KORONAVİRÜS BUGÜNE KADAR GÖRDÜĞÜM EN KÖTÜ ŞEY

İngiliz basınına konuşan Heeley, ‘Hayatımda gördüğüm, öğrendiğim ve yaptığım her şey sıkı çalışmanın ve katıksız bir cesaretin sonucudur. Coronavirüsün beni yenmesine izin vermedim. Gördüğüm en kötü şey. Gerçekten kötü ve korkunçtu. Ama hiçbir şey beni rahatsız edemez’ dedi. Rose Heeley’in 4 çocuğu, 11 torunu ve 22 tane torun çocuğu buluyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar