Connect with us

Dünya

14 yaşındaki liseli çocuk, okul arkadaşını 114 kez bıçakladı!

ABD, 13 yaşındaki bir kızı canice öldüren gencin haberiyle sarsıldı. Florida’da gerçekleşen cinayeti işleyen 14 yaşındaki Aiden Fucci’nin çocuk mahkemesinde yargılanmamasına karar verildi.

Published

on

9 Mayıs’ta yaşanan olayda, 13 yaşındaki Tristyn Bailey hakkında saat 10:00 civarında kayıp ihbarı verilmiş ve bunun üzerine mahalle sakinleri ve polis, genç kızı aramaya koyulmuştu. Saat 18.00 civarı bir kişi Bailey’nin cansız bedenini gölün kenarında bulmuş, bunu üzerine polislere haber vermişti.

Olayla ilgili tutuklanan 14 yaşındaki Aiden Fucci, polis arabasında cep telefonuyla çektiği ve barış işareti yaptığı bir fotoğrafı, Snapchat üzerinden “Hey millet, Tristyn’i son zamanlarda göreniniz oldu mu?” mesajıyla paylaşmıştı.

Fucci ve Bailey arasında, Patriout Oaks Academy lisesine gitmeleri dışında ne tür bir ilişki bulunduğu bilinmiyor.

Mahkeme, ilk olarak Fucci hakkında ikinci dereceden cinayet işlemek suçundan soruşturma başlatmış, kendisinin çocuk hapishanesinde kalmasına karar vermişti. Ancak Florida eyaleti başsavcısı R.J. Larizza’nın soruşturmaya ilişkin paylaştığı kan dondurucu detaylar durumu değiştirdi.

Başsavcı, Fucci’nin genç kızı 114 kez bıçakladığını, bıçak yaralarından 49 tanesinin Bailey kendisini savunmaya çalışırken oluştuğunu belirtti. “Buna canice demek az kalır” ifadelerini kullanan Larizza, Bailey’nin DNA’sının suçun işlendiği bıçakta ve Fucci’nin yatak odasında bulunan ayakkabılarda ve tişörtte tespit edildiğini belirtti.

İddialara göre Fucci, olay yaşanmadan birkaç gün önce çevresindekilere birini ormana kaçırıp öldürmeyi planladığını söyledi fakat hiç kimse bununla ilgili bir ihbarda bulunmadı.

Larizza, saldırganın “cinayet işlemeyi planladığının açık olduğunu” belirtti. “14 yaşındaki biri hakkında yetişkinmiş gibi soruşturma başlatmak hoşuma gitmiyor” diyen başsavcı, ortaya çıkan detaylara ve kanunlara göre “ellerinde kalan tek seçeneğin bu olduğunu” ekledi.

Fucci çocuk mahkemesinde kendine yöneltilen suçlamaları kabul etmezken, yetişkin hapishanesine gönderilmesi için başvuruda bulunuldu.

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar