Connect with us

Gündem

141 kilo verdi! Yaptığı diyet az kalsın öldürüyordu

Kilo verme ve diyet fenomeni Lexi Reed, basit diyet ve egzersiz uygulamalarıyla 141 kilodan fazla kilo vermişti. Ancak yanlış giden bir şeyler vardı. Lexi, organ yetmezliği yaşamaya başladı ve acilen hastaneye kaldırıldı. Şimdi diyalize giriyor ve yürümekte zorluk çekiyor.

Published

on

31 yaşındaki zayıflama fenomeni Lexi Reed, 141 kilodan fazla zayıflamış ve serüvenini sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ancak Lexi’nin organları iflas etmeye başladı. Geçen ay acile kaldırılan Lexi, solunum cihazına bağlandı. Instagram’da 1.2 milyon takipçisi olan Lexi’nin eşi, hastalandığını ve yemek yiyemediğini açıkladı. Lexi’nin eşi şunları söyledi:

Farklı davranmaya başladı ve onu acil servise kaldırıldığı hastaneye götürdüm. Onu solunum cihazına soktular ve organlarının iflas etmeye başladığını söylediler.

Lexi’nin organlarının neden iflas ettiğini açıklamadı ancak doktorlar eğer onu hastaneye getirmeseydi yaşayamayacağını söyledi.

Lexi’nin kocası Danny, hastaneye yatarken çekilmiş fotoğrafını paylaştı ve Lexi’nin diyalizde olduğunu, yürüyemediğini ve iyileşmeye çalıştığını açıkladı.

Diyaliz, böbrek iflası tedavisinde kullanılan ve kandaki suyu ve kiri gideren bir tedavi.

Journal of Renal Nutrition’a göre, hızlı kilo kaybı ya da hızla kilo kalma, böbrek yetmezliğine neden olabilir. Lexi’nin durumunda ise hızlı kilo verme bunun bir sonucu olarak görülüyor. Lexi şimdi iyileşme sürecinde.

Posta

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar