Connect with us

Dünya

15 yaşındaki çocuk, Nevada Üniversitesi’nden dereceyle mezun oldu

Kaliforniya’dan bir çocuk, 15 yaşında Las Vegas’teki Nevada Üniversitesi’nden (UNLV) onur derecesiyle mezun oldu.

Published

on

ABD’de Jack Rico isimli 15 yaşındaki öğrenci, Nevada Üniversitesi’nin Tarih bölümünden 3.78 not ortalaması ile mezun oldu.

Okulun Facebook sayfasında yapılan paylaşımda Jack, ‘UNLV’nin en genç mezunlarından biri’ olarak anıldı.

Jack’in annesi Ru Andrade, Fox News’e verdiği demeçte “Bu yolculukta onun yanında olmak çok şaşırtıcıydı. Beynine çok fazla ilgi gösterdiğini biliyorum. Açıkçası onunla gurur duyuyoruz çünkü istediği buydu. Bence o en tatlı çocuk. Bir kez bile başı belaya girmedi. Otizmli bir kız kardeşi var ve onunla harikalar” dedi.

Andrade, Jack’e 4 yıl evde eğitim verdiğini ve 11 yaşına geldiğinde, Jack’in bilmediği bilgileri ona öğretmek için mücadele ettiğini söyleyerek, “Sahip olduğum her şeyi verdim. O benden daha akıllıydı” ifadelerini kullandı.

Andrade, Fullerton Koleji’nin bir K-12 briç programı sunduğunu öğrenmişti. Jack, yerleştirme sınavını geçti ve liseye gitmek yerine üniversite düzeyindeki derslere kaydoldu. 2 yıl içinde, her biri tarih, sosyal davranış, sanat ve insan ifadesi ve sosyal bilim alanlarında birer tane olmak üzere 4 önlisans derecesi aldı.

Haziran 2020’de lisans eğitimini tamamlamak için UNLV’de derslere başlayan Jack, bu yıl 14 Aralık’ta mezun oldu.

Andrade, Jack’in yüksek lisans derecesini almayı planladığını, ancak yarıyıl tatili iznini, kuzenleri ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek ve video oyunları oynamak için aldığını söyledi.

Jack, hangi alanda uzmanlaşacağından emin değil, ancak annesi, gözünü kodlamayı öğrenmeye ve İspanyolca’yı akıcı hale getirmeye diktiğini söylüyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar