Connect with us

Yaşam

160 kiloluk ayının ağzından köpeğini kurtardı: “Yüzüne gözüne vurdum”

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki adam, köpeğine saldıran ayıyla boğuşarak dostunu kurtardı.

Published

on

By

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki adam, köpeğine saldıran ayıyla boğuşarak dostunu kurtardı.

Kaleb Benham, Grass Vadisi’ndeki evinde otururken gelen garip sesler üzerine bahçeye çıktı. 40 kiloluk bulldog cinsi köpeğinin oynadığı alana doğru ilerleyen Benham, köpeğinin yerinde olmadığını gördü. Civarı arayan adam, 20-30 metre ileride bir ayının köpeğine saldırdığını gördü. “İçimden geçen tek şey ‘bebeğimi kurtarmalıyım'” oldu diyen Benham, bir anda 160 kiloluk ayıya doğru koşmaya başladığını söyledi.

Benham, o anları şöyle anlattı:

“Hırlama sesi duydum, sonra 20-30 metre ileride bir ayının köpeğimi kafasından yakalayarak sürüklediğini gördüm. Kafasını çenesiyle yakalamıştı. Oraya doğru hızlıca koştum ve ayıya saldırdım. Gırtlağından yakaladığım gibi köpeğimi bırakana kadar gözünü yumrukladım.”

Ayıyla boğuşup köpeğini kurtaran adam, Şükran Günü’nden önceki gece açık veteriner bulmakta zorlandığını belirtti. “İlk olarak, köpeğimi kesin kaybedeceğimi düşündüm” diyen Benham’ın şansı yaver gitti ve açık bir hayvan hastanesi bulmayı başardı.

Köpek yaraları nedeniyle acil ameliyata alındı. Kafasından aldığı darbeler nedeniyle kafatası içinde sıvı biriken köpek, cerrahi müdahaleyle içeri yerleştirilen tüpler sayesinde kurtarıldı. Diğer derin kesik yaraları için de dikiş atıldı.

Köpeğini tedavideyken bir an bile yalnız bırakmadığını belirten Benham, bir yandan da ayının tekrar evin yakınına dönmüş olabileceğinden endişelendiğini belirtti. Fakat bir sonraki saldırıda daha hazırlıklı olacaklarını söyleyen Benham, “Çocuğunuz olsaydı ne yapardınız? O da benim çocuğum, köpeğime canım feda” dedi.

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar