Connect with us

Dünya

2 yaşındaki çocuğu maske takmak istemeyince 6 çocuğuyla birlikte uçaktan atıldı

ABD’de Orlondo’dan New York’a gitmek isteyen 6 çocuklu anne Chaya Bruck (39), 2 yaşındaki çocuğunun uçuş sırasında maske takmak istememesi sebebiyle uçaktan atıldı.

Published

on

By

Ülkenin Orlando kentinden New York’a giden uçaktan indirilen anne Bruck, 2 yaşındaki çocuğunun laf dinlemediğini ve çocuğa maske takması için zor kullanamayacağını ifade etti. Bruck olayla ilgili olarak, “Benim ve ailem için son derece travmatik oldu” ifadelerini kullandı.

Bruck, en küçük çocuğu Dina’ya maske takmaya çalıştığını ancak küçük çocuğun sürekli maskesini çıkardığını belirtti. Kadının kendisini uyaran görevliye Bruck “Ellerini bağlamalı mıyım, ne yapmalıyım?” dedi.

Görevli, kadına hava yolu şirketinin sıfır tolerans politikası olduğunu belirterek “Uçaktan inmek zorundasınız” yanıtı verdi. Uçaktaki diğer yolcuların kadın ve çocuklarının uçaktan indirilmesine tepki gösterdiği belirtildi.

ABD hava yolu şirketleri Covid-19 salgını nedeniyle uçaklarda alınan önlemleri güçlendiriyor. Maske takmanın 2 yaşından büyük çocuk ve yetişkinler için zorunlu olduğu uçaklarda bu kurala uymayanlar uçuştan men ediliyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar