Connect with us

Yaşam

2021’e, 2021 dolar bahşişle girdiler

ABD’nin Miami kentindeki bir lokantanın çalışanları 2021 yılına 2021 dolar (15 bin 35 lira) bahşişle başladı.

Published

on

İsmi açıklanmayan müşteri, Miami Squeeze adlı restoranda cuma günü satın aldığı içkiler için 71,84 dolar (yaklaşık 160 TL) öderken, çalışanlara da 2 bin 21 dolar (yaklaşık 15 bin TL) bahşiş bıraktı.

Garsonlardan Kelly Amar, ailesinin işlettiği bardaki hesap fişini gördüğünde, müşterinin 20,21 dolar yerine yanlışıkla 2 bin 21 dolar yazdığını zannetti.

Fişle birlikte müşterinin yanına giderek kendisine bahşiş rakamını dalgınlıkla yanlış yazıp yazmadığını sordu. Kadınsa bir yanlışlık olmadığını, kendisine gösterilen ilgi ve hizmetten memnun kaldığı için böyle bir bahşiş bırakmak istediğini söyledi.

Amar, yaşadıklarını şöyle anlattı:

Kendisi haftada bir ya da iki kez restorana uğrayan düzenli müşterilerimizden. Hesap adisyonunu aldığımızda yazan bahşiş miktarına inanamadık. Dalgınlıkla 20,21 dolar yazdığını düşündük. Sonra müşteriye giderek ‘Miktarı doğru yazdığınızdan emin misiniz?’ diye sorduk. Müşteri de ‘Evet, bir yanlışlık yok. Hizmetiniz için minnettarım ve bir şekilde bunun karşılığını vermek istedim. Yeni yıla düzgün bir şekilde başlamak istiyorum’ dedi.

İşletme sahipleri, üzerinde “Yeni yılınız kutlu olsun, buraya gelmeyi çok seviyorum” yazan fişin fotoğrafını restoranın Instagram sayfasından paylaştı.

Restoran sahipleri, pandemide destekleriyle ayakta kalmalarını sağlayan diğer müşterilerine de minnettarlıklarını sundukları paylaşımda şunları yazdı:

Mükemmel müşterilerimize ayakta kalmamızı sağlayan inanılmaz yardımları için ne kadar teşekkür etsek az. Geçen yıl herkes için çok zordu, yeni yıla böyle başlayabildiğimiz için çok minnettarız.

Bahşiş işletmede çalışan 25 kişi arasında eşit olarak paylaştırılacak.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar