Connect with us

İngiltere

28 şişe viski ev kredisine peşinat oldu

İngiltere’de bir babanın oğluna 18 yaşından sonra içmesi için her yıl doğum günü hediyesi olarak verdiği 28 şişe viski, konut kredisine peşinat oldu. Bugün 28 yaşında olan Matthew Robson, koleksiyonu ev almak için satışa çıkardı.

Published

on

By

İngiltere’de babasının 18 yaşına geldiğinde açması şartıyla her yıl doğum günü hediyesi olarak 18 yıllık bir şişe viski aldığı 28 yaşındaki Matthew Robson, bu süreçte oluşan koleksiyonu ev almak için satacak. Robson’ın satacağı 28 şişe Macallan marka single malt viskiye toplamda 40 bin sterlinden (395 bin TL) fazla değer biçiliyor. Robson bu parayı, konut kredisi için peşinat olarak kullanacak.

BBC’nin haberine göre, 1992 yılında doğan Matthew Robson’ın babası Pete, oğluna her doğum gününde 18 yıllık bir şişe Macallan single malt viski hediye etti. Bir İskoç olan Pete, 1992 yılında aldığı aldığı 1974 yapımı ilk viskiyi ‘bebeğin başını ıslatmak için’ kullandıklarını söyleyip “18’inci yaş gününde 18’er yıllık 18 şişe viskiye sahip olmasını ilginç olacağını düşündüm” dedi.

Pete Robson aile içindeki bu ‘geleneği’ biraz da şans eseri sürdürebildiklerini söylerken, Matthew Robson “İçki içmek için çok genç olduğumdan bunun biraz tuhaf bir hediye olduğunu düşünüyordum. Fakat şişeleri hiç açmamam konusunda çok sıkı kurallar vardı ve buna uymayı başardım” dedi.

Şimdi Robson’ın koleksiyonu, viski uzmanı Mark Littler tarafından çıkarılacak. Koleksiyonu ‘mükemmel set’ olarak tanımlayan Littler, New York ve Asya’dan talep olduğunu söyled

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar