Connect with us

Magazin

4.5 aydır evli olan Hadise yasal olarak boşanabilir mi? İşte cevabı…

Evliliklerinde henüz 1 yılı doldurmayan Hadise ile Mehmet Dinçerler boşanabilecek mi? İşte hukuki açıdan o sorunun cevabı…

Published

on

By

Dört ay önce evlenen Hadise ile Mehmet Dinçerler’in boşanacağı ortaya çıktı.

Mehmet Dinçerler’in alyansını takmaması ve Hadise’nin ‘Küçük Bir Yol’ şarkısında gözyaşlarını tutamaması ilişki bitti haberlerini beraberinde getirmişti.

“ANLAŞARAK SONLANDIRAMADIK”

Tüm bu iddiaların ardından Hadise sosyal medya hesabından boşanacağını duyurdu. Yazdığı notta “Anlaşarak sonlandıramadığımız için” ifadesini kullanması dikkat çekti.

Snob Magazin’de yer alan habere göre; Bütün bu gelişmelerin ardından Hadise ile Mehmet Dinçerler’in hızlı bir şekilde boşanamayacağını öne sürüldü.

“1 YIL DOLMADAN ANLAŞMALI BOŞANMA MÜMKÜN DEĞİL”

Medeni Kanun’da belirtilen anlaşmalı boşanma şartlarına uyum sağlandığı takdirde anlaşmalı boşanma davası açılabilir. Evliliğin en az bir yıl sürmüş olması şartı nedeniyle bir yıl dolmadan anlaşmalı boşanma mümkün olmamaktadır. Bu nedenle, bir yıldan daha az süre evli kalan tarafların davası, çekişmeli boşanma davası olarak görülmek zorundadır.

“ÇEKİŞMELİ BOŞANMA DAVASI AÇILABİLİR”

Ancak 1 yılı doldurmadan çekişmeli boşanma davası açılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Çekişmeli boşanmalar taraflar anlaştığı ve anlaşmalı boşanmanın diğer şartları da gerçekleştiği takdirde her aşamada mümkündür. Dolayısıyla 1 yıl dolmadan çekişmeli boşanma davası açılarak, 1 yıl dolduktan sonra anlaşmalı boşanma olarak sonuçlandırılabilmesi de mümkündür.

İŞTE O ŞARTLAR

Taraflardan birinin boşanma avukatının çekişmeli boşanma davası açmasıyla başlayan süreçte daha hızlı sonuç alabilmek için sağlanması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

*Tarafların talebi, araştırmaya mahal vermeyecek nitelikteyse… Eşlerin boşanma konusundaki tavrı netse,
*Hakime, boşanmanın sağlanmasının tarafların lehine bir durum olacağı gösterilmişse,
*Kusurlu taraf, kusurunu kabul ediyorsa,
*Tanık ve delillerle evlilik birliğinin sağlanamadığı ispat edilmişse çekişmeli boşanma davasının sonuçlanma süresi daha hızlı gerçekleşmektedir.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar