Connect with us

Spor

İngiltere maaş indirimine gitmeyen Mesut Özil’in lüks hayatını konuşuyor…

İngiltere adada en çok kazanan futbolcular arasında bulunan Mesut Özil’in maaş indirimine gitmemesini konuşuyor. Türk asıllı Alman futbolcunun lüks yaşamı İngiltere’de gündem oldu….

Published

on

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal, Ada’da corona salgını sebebiyle maaş indirimine giden ilk takım olmuştu. Kadrodaki üç oyuncu dışında tüm takımın kabul ettiği indirime Mesut Özil’in yüksek maaşına karşın indirim yapan futbolcuların arasına dahil olmaması İngiliz basınında tepki çekti. Yetenekli futbolcu haftalık 350 bin Sterlin’lik maaşıyla tüm ligin en çok kazanan beş oyuncusundan biri konumunda. İngiliz basını Özil Londra’daki lüks yaşamıyla da dikkatleri üzerine topladığını yzarak futbolcuyu eleştirdi…

Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil, Arsenal kadrosunda büyük oranda kabul edilen yüzde 12,5’luk maaş indirimini kabul etmeyen üç oyuncudan biriydi.

Arsenal’in 10 numarası Londra’da 10 milyon Sterlin değerindeki altı yatakodalı malikanesinde yaşıyor. Özil’in ayrıca 800 bin Sterlin’i bulan araba koleksiyonu bulunuyor ve bu koleksiyonun büyük bölümü Mercedes’lerden oluşuyor.

Özil tüm bu şaşaalı yaşamının yanında yardım kampanyalarında da yer alıyor. Türkiye ve Suriye’deki 100 bin evsize yiyecek sağlamanın yanında hasta çocukların bakımını da sağlıyor.

Şu an 31 yaşında bulunan yıldız oyuncu 2013 senesinde 42,5 milyon Sterlin karşılığında Real Madrid’ten Arsenal’e transfer olmuştu. 2016 senesinde imzaladığı haftalık 350 bin Sterlin’lik sözleşmeyle halihazırdaki evine taşınan Özil, malikanesindeki dekorasyon Türk esintilerini taşıyor.

Arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirdiği odalarda Osmanlı dönemini hatırlatan bronz ve bej renkler ağırlıklı olarak kullanılmış. Evin ayrıntılarında ünlü oyuncunun kişisel logosunu da görüyoruz.

Ayrıca evde FIFA oynaması ve film izlemesi için dev bir ekran bulunuyor. Ev tasarımının yanında Özil, kendisi de tarzıyla dikkat çeken bir sporcu.

Kişisel sponsoru olan Adidas ürünlerinin ağırlıkta olduğu bir giyim yelpazesi bulunan Özil’in Adidas marka ayakkabılarla dolu olan bir ayakkabı odası mevcut.
Ünlü oyuncunun garajı da evi kadar zengin. Mercedes ve Audi marka araçların dikkat çektiği lüks garajın toplam değerinin 800 bin Sterlin civarında olduğu tahmin ediliyor.
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar