Connect with us

Yaşam

51 yaşındaki kadın kendi torununu doğurdu!

29 yaşındaki genç kadın ve eşi, çocuk sahip olmak isteseler de sağlık sorunları nedeniyle bir türlü başaramadı. 51 yaşındaki “büyükanne”nin teklifi ise onlara dünyaları verdi.

Published

on

51 yaşındaki bir kadın, kızı hamile kalmaya çabalayıp çeşitli zorluklar yaşadıktan sonra, kızı için taşıyıcı anne olmayı teklif ederek, kendi torununu doğurdu.

Her zaman çocuk sahibi olma hayalleri kuran 29 yaşındaki Breanna Lockwood, çaresizce hamile kalmaya çalısa da kalp kırıcı kayıplar yaşadı.

28 yaşındaki kocası Aaron ile tüp bebek de dahil olmak üzere her şeyi denedikten dört yıl sonra, bir aile kurma hayallerinin başarısızlığa mahkum olduğunu düşündüler.

Ancak Breanna’nın annesi Julie Loving, genç çiftin hayallerini gerçekleştirecek bir teklif yapmaya karar verdi.

Bugüne dek 19 tane maraton koşan, sağlıklı yaşamaya, spor yapmaya ve beslenmesine özen gösteren 51 yaşındaki “büyükanne”, kızı için taşıyıcı anne olmayı teklif etti.

ABD’nin Illinois eyaletine bağlı Chicago kentinden Breanna, ailesinin yaşadığı farklı deneyimi Instagram hesabı üzerinden binlerce insanla paylaştı.

Biri ikizlere olmak üzere iki kez hamile kalmış ancak bebeğlerini kaybetmiş olan Breanna Lockwood, sosyal medyadaki 150 bini aşkın takipçisine yaşadığı tecrübeleri aktardı.

Çeşitli ameliyatlar da geçiren Breanna, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle, çocuk sahibi olmak istediği takdirde kendi hayatını da riske atmış olacaktı.

Tüp bebek yöntemini de deneyen ancak verim alamayan Breanna ve Aaron çiftinin yardımına, Julie Loving yetişti ve taşıyıcı anne olmayı teklif etti.

Julie, 2 Kasım’da kendi torunu olan Briar Juliette Lockwood’u dünyaya getirdi. Yeni anne Breanna, mutlu haberi Instagram’da paylaşarak kız bebeğin “kalplerini büyük bir neşe ile doldurduğunu” yazdı.

“Annem zor doğumda bir rock yıldızından farksızdı” ifadelerini kullanan Breanna, duygu dolu paylaşmını şöyle sürdürdü:

“Cennetten küçük bir dilim olan bebeğimizi dünyamıza getirmek için aldığı fedakarlıklar nefesimi kesiyor. Kızımı kollarımda tutarken kalbim paylayacak gibi oluyor.”

“Kızım için yaptığım her hareket ve verdiğim her karar için cevapları annemin beni nasıl yetiştirdiği üzerinden buluyorum.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar