Connect with us

Magazin

55 saatte hastaneye ulaştı! Ashley Judd böyle kurtarıldı

Dünyaca ünlü oyuncu Ashley Judd, Kongo Cumhuriyeti’nde ormanda düşerek bacağını dört yerden kırdı. Beş saat sonra bulunan Judd, bambu dalı ve çarşaftan yapılan sedye ile taşınarak, 55 saatte hastaneye ulaştırıldı

Published

on

By

Country şarkıcısı Naomi Judd’un kızı, oyuncu ve Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Ashley Judd, cüce şempanze olarak da bilinen Bonobo koruma çalışması nedeniyle gittiği Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde talihsiz bir kaza geçirdi.

KONGO’DA TALİHSİZ KAZA 
52 yaşındaki Judd, ormanda düşerek bacağını dört yerden kırdı ve beş saat yardım bekledi. Oyuncu, hastaneye tam 55 saatte ulaşabildi.

Yaşadığı talihsiz kazayı ve kurtarılması sürecini Instagram hesabından paylaşan oyuncu, gazeteci Nicholas Kristof’un canlı yayınında yaşadıklarını anlattı.
Son olarak ‘Berlin Station’ adlı dizide rol alan güzel oyuncu; karanlıkta düşmüş bir ağaca takıldığını ve bacağını kırdığını, yardımın gelmesini beklerken de şoka girdiğini anlattı.
BEŞ SAAT SONRA BULUNDU 
Ashley Judd, yerlilerin kendisini hiçbir profesyonel yardımın ulaşamadığı ıssız ormanda beş saat sonra bulduğunu açıkladı.

Hareket edemediği için bir bambu dalı ve çarşaftan yapılan sedye ile taşındığını ve hastaneye ulaşmasının bu nedenle 55 saat sürdüğünü belirten oyuncu, kurtarma operasyonunda yaşananları da aktardı.
“İÇ KANAMADAN ÖLEBİLİRDİM” 

Judd, “Bu transfer sırasında kilometreler boyunca yardımsever altı yerli, beni omzunda taşıdı ve motosikletle güvenli bir alana götürdü. Ekipler gelene kadar burada ilk yardım uygulandı. Kongolu dostlar olmasa, iç kanamadan ölebilirdim. Bana bir bebek gibi baktılar” dedi.

Güney Afrika’daki bir hastanede ameliyat olan ve tedavisi devam eden 52 yaşındaki oyuncu, şu anda sağ ayağının topal olduğunu ve 10 gün boyunca cihazda kalacağını söyledi.
Ashley Judd, “Bu sinirin iyileşmesi biraz zaman alacak. Ve yoğun bir fizik tedavi olacak. Tabii ki tekrar yürüyeceğim çünkü kararlıyım ve modern bilime inanıyorum. Ayrıca mucizelere de inanıyorum, önümde bir yolculuk var” ifadelerini kullandı.

Ashley Judd, kendisini kurtaran Didier ve Maradona adındaki yerlilere teşekkür ederken, o insanlar ve ailelerinin kendisiyle ilgilendiğini “Beni kutsadılar” sözleriyle açıkladı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar