Connect with us

Dünya

ABD Başkanı Biden’dan yeni gaf: Eşini, başkan yardımcısı yaptı!

ABD Başkanı Joe Biden, ABD ordusunun en yeni nükleer denizaltısı için düzenlenen törene eşi Jill Biden ile katıldı.

Published

on

‘USS Delaware’ isimli nükleer denizaltının geliştirilmesinde eşinin kendine destek verdiği belirtmek isteyen başkan yeni bir gafa imza atarak eşinin eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde başkan yardımcısı olduğunu söyledi.

Biden açıklamasında eşi Jill’den bahsederken “Başkan yardımcısıyken Michelle Obama’yla başlattığı ve şu anda devam ettiği Joining Forces girişimiyle çok gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Biden’ın hatalarını düzeltmeye alışan Beyaz Saray yine devreye girdi ve hata düzeltildi.

TRUMP ‘BUNAK’ DEMİŞTİ

Dünyanın en yaşlı başkanlarından biri olan 79 yaşındaki Biden’ın konuşurken sık sık hata yapması, akıl sağlığı ile ilgili endişeleri tekrar tekrar gündeme getiriyor.

75 yaşındaki eski Başkan Donald Trump Biden’a seçim kampanyasında ‘bunak’ demiş ve bilişsel teste girmesi haline sınıfta kalacağını öne sürmüştü.

GAFLARI İLE MEŞHUR…

Ancak yaşından bağımsız olarak Biden’ın onlarca yıllık siyasi kariyeri boyunca gaflara ve yanlış konuşmaya eğilimli olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçek.

Biden, ABD Başkanı olmasından sonra Başkan Yardımcısı Kamala Harris’ten defalarca kez ‘Başkan Harris’ olarak söz etmiş, bu yıl başında da yılları karıştırarak 2020 yılına girdiğimizi söylemişti.

ABD’de yapılan anketlerde 2024’te ikinci bir dönem için aday olmayı planladığını söyleyen Biden’ın zihinsel keskinliği hakkında geniş endişeler yer alıyor.

CNNTürk

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar