Connect with us

Dünya

ABD Başkanı Joe Biden mikrofonunun açık kaldığını unuttu: Muhabire küfretti

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlenen bir etkinlikte Fox News kanalının muhabiri Peter Doocy’den gelen enflasyon sorusuna küfürlü bir yanıt verdi. Mikrofonunun açık olduğunu fark etmeyen Biden’ın “Ne aptal bir o..spu çocuğu ama” dediği görüntüler viral oldu.

Published

on

Söz konusu olay, ABD’de yüzde 7’ye varan enflasyon konusunda Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısının ardından, gazetecilerin salonu terk ettiği sırada yaşandı. Donald Trump’ı destekleyen muhafazakâr Fox News kanalının muhabiri olarak geçmişte de Biden’la gergin bir ilişkisi olduğu belirtilen Doocy, ABD Başkanı’na “Enflasyonun Kongre ara seçimlerinde siyasi bir engel olduğunu düşünüyor musunuz?” diye sordu.

— Alex Thompson (@AlexThomp) January 24, 2022Mikrofonun hâlâ açık olduğunu fark etmemiş görünen Biden, önce kinayeli bir şekilde “Hayır, büyük bir kazanç – daha fazla enflasyon” dedi. Ardından da, “Ne aptal bir o..spu çocuğu ama” diye küfretti.

Olayın ardından Fox News’a bağlanan Doocy, Biden’ın bir saat sonra kendisini cep telefonundan aradığını ve “Şahsi bir şey değildi, dostum” dediğini aktardı.

Görüntüler hızla viral olurken, sosyal medya kullanıcıları Biden’ın bir diğer Fox muhabirinin birkaç gün önce sorduğu Rusya sorusuna “Ne aptal bir soru” diye söylenerek yanıt verdiğini ve geçen sene de, bir CNN muhabirini terslemesi sonrası özür dilediğini hatırlattı. Biden, senatörlük ve başkan yardımcılığı döneminde de gafları dikkat çeken bir siyasetçi olarak tanınıyor.

Gazete Duvar

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar