Connect with us

Dünya

ABD Başkanı’nın oğlu Hunter Biden’dan uyuşturucu itirafı

Hunter uyuşturucu bağımlılığından dolayı ordudan atılmış, hassas dosyaların bulunduğu dizüstü bilgisayarı almayı unutarak babasının başkanlık teklifini tehlikeye atmıştı.

Published

on

Hunter Biden’ın ABD basınında sıklıkla yer alan kirli bir geçmişi var. Hunter, kötü şöhretli bir bağımlı haline gelmiş, uyuşturucu kullandığı için ordudan atılmış, daha sonra son derece hassas dosyaların bulunduğu dizüstü bilgisayarı almayı unutarak babasının başkanlık teklifini tehlikeye atmış, ayrıca ölen kardeşinin karısıyla bir ilişki yaşayarak dikkatleri üzerine çekmişti.

New York Post gazetesinin 14 Ekim’de yayımladığı haberde, Biden’ın Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna menşeli enerji firmasıyla ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcıyı görevden almaları için Ukrayna’ya baskı yaptığı iddia edilmişti.

E-postalarda, Hunter Biden’ın aylık 50 bin dolar maaşla yönetim kurulu üyesi olduğu Burisma’nın yönetim kurulunda bulunan Vadym Pozharskyi’nin Mayıs 2014’teki bir e-postasında, Hunter Biden’a “Etkinizi şirketimizin yararına nasıl kullanabilirsiniz?” diye sorduğu ortaya çıkmıştı.

Haberde, Hunter Biden’ın iddialara yanıt olarak o anda Katar’da olduğunu belirttiği ve “Burisma’ya yönelik resmi bir suçlama var mı?” sorusunu sorduğu ifade edilmişti.

Pozharskyi’nin, 17 Nisan 2015’te Hunter Biden’a gönderdiği e-postada Joe Biden ile tanıştığını anlattığı öne sürülmüştü. Bundan bir süre sonra da Biden’ın Burisma’yı soruşturmak isteyen başsavcıyı görevden aldırdığı ileri sürülmüştü.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar