Connect with us

Dünya

ABD’de aşı teşviği: Konser biletleri aşı olana 18, olmayana bin dolar!

ABD’nin Florida eyaletinde gerçekleştirilecek bir konser için iki farklı bilet seçeneği sunuldu. Konser organizatörleri aşı olmuş kişilerin 18 dolara, aşı olmamış kişilerin ise bin dolara bilet satın alabileceğini açıkladı. Karar, aşı karşıtlarının tepkisiyle karşılaştı.

Published

on

By

ABD’de koronavirüs ile mücadele kapsamında insanların aşı olmalarını teşvik eden kampanyalara bir yenisi eklendi. Florida’da düzenlenen kampanyada, üç punk rock grubunun sahne alacağı konsere katılım için iki farklı bilet tarifesi sunuldu.

Biletler, aşı olanlar için sadece 18 dolarken, aşı olmayanlar için bin dolardan satışa sunuldu. Konser organizatörlerinden Paul Williams, ABC News’a, bir yıldan fazla süren kapanmaların ardından aşı randevuları herkese açılmışken insanların kendilerini güvende hissedebilecekleri bir konser planlamak istediğini söyledi.

Aşı karşıtlarından tepki!

Aşı olmuş izleyiciler için yaklaşık 250 adet indirimli bilet satışı yapılacağını belirten Williams, şimdiye kadar kimsenin bin dolarlık biletlerden almadığını belirtti.

Williams, bu girişimle aşı karşıtı kişilerden sert yorumlar aldığını da sözlerine ekledi. Organizatör, aşılanmamış kişilerin konsere girebileceğini ancak bunun için normal bin dolarlık bilet almaları gerektiğini söyledi.

Konser, 26 Haziran’da gerçekleşecek. Teenage Bottlerocket, MakeWar ve Rutterkin isimli üç punk rock grubu sahne alacak.

Teenage Bottlerocket grubunun solisti ve gitaristi Ray Carlisle, “Hepimiz aşılıyız. Sizi orada görebilmemiz için herkesi aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar