Connect with us

Dünya

ABD’de bir cinayetten yakalanan adam, “15 kişiyi daha öldürdüm” itirafında bulundu

Dört kişinin cesedinin bulunmasıyla başlayan soruşturma, büyüdükçe büyüdü

Published

on

By

ABD’de bir cinayetten yakalanan adam, “15 kişiyi daha öldürdüm” dedi

Dört kişinin cesedinin bulunmasıyla başlayan soruşturma, büyüdükçe büyüdü
Savcı, ABD’de cinayetten yakalanan adamın toplamda 16 kişiyi öldürdüğünü söylediğini öne sürdü.

47 yaşındaki Sean Lannon’ın eski eşi ve diğer üç kişinin cesetleri, 5 Mart’ta New Mexico eyaletindeki Albuquerque Uluslararası Havalimanı’nın otoparkındaki bir araçta bulunmuştu.

Polis, ocaktan beri ortalıkta görünmeyen dört kişinin 39 yaşındaki Jennifer Lannon, 21 yaşındaki Matthew Miller, 40 yaşındaki Jesten Mata ve 60 yaşındaki Randal Apostalon’a ait olduğunu belirledi.

Ekipler Jennifer Lannon, Miller ve Mata’nın arkadaş olduğunu ve Apostalon’un da arabasıyla yolcu taşıyarak geçimini kazandığını, cesetlerin Apostalon’un arabasında bulunduğunu belirtti.

Jennifer’ın kardeşi Chris Whitman, Sean’ın kendilerine kadının “kaçtığını” söylediğini fakat bunun inandırıcı olmadığını düşündüklerini belirtti.

Whitman, Sean’ın 6 ve 7 yaşındaki kızıyla 4 yaşındaki oğlunu alıp New Jersey’deki ailesinin yanına götürdüğünü, sonra da Jennifer’ı aramaya koyulduğunu söyledi.

Whitman, “Sean ve Jennifer arasında bir sorun yaşandığını zannetmiyoruz, bildiğimiz kadarıyla ilişkileri gayet iyiydi” dedi.

New Mexico’daki cesetlerin bulunmasından üç gün sonra 8 Mart’ta Michael Dabkowski’nin cansız bedeni New Jersey’deki evinde bulundu. Polis raporuna göre 66 yaşındaki adam çekiçle dövülerek öldürülmüştü.

10 Mart’ta Sean Lannon, Dabkowski’den çaldığı arabayla yakalanınca gözaltına alındı. Polis sorgusunda Sean, adamın kendisine çocukken cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar