Connect with us

Dünya

ABD’de bir kafe, maske takan müşterilerinden ücret talep etmeye başladı

ABD’de bir kafe, maske takan müşterilerimden 5 dolar (43 lira) ücret alıyor.

Published

on

ABD’nin California eyaletindeki Mendocino şehrinde Fiddleheads isimli bir kafede sipariş verirken maske takan müşterilerden ücret alınıyor. Uygulamayı kafe camına astığı yazıyla duyuran mekan sahibi, aşı olduğu için övünen kişilerden de ücret alınabileceğini belirtti.

Mekanın ahibi Chris Castleman, “İçinde yaşadıkları toplumu korumak iddiasındaki maske takan müşterilerden hayır kurumuna gidecek 5 dolar istemenin sorun olmadığını düşünüyorum” dedi.

Müşterilerden alınan ‘maske takma ücreti’nin yerel bir aile içi şiddetle mücadele organizasyonuna bağışlancağı açıklandı.

Castleman etkisiz olduğunu öne sürdüğü tedbirlerin, “Neden olduğu zararı karşılama zamanı geldi” diyerek sözlerini imalı şekilde sürdürdü: “Kimseye zorla ödetmiyorum. Onlara seçme özgürlüğü veriyorum, ülkenin bu bölgesinde yabancı bir kavram.”

Maske takmaya inanmadığını belirten kafe sahibi çoğu müşterisinin de aynı düşüncede olduğunu ancak kendisine kızanların olabileceğini tahmin ettiğini anlattı: “Kendi tercihleri. Hangi işletmeleri destekleyeceklerini seçebilirler. Başka mekana gidebilirler.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar