Connect with us

Dünya

ABD’de kaybolan otizmli genç 3 yıl sonra bulundu

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaklaşık üç yıl önce ailesinin yanından ayrılmasının ardından kendisinden bir daha haber alınamayan 19 yaşındaki otizmli genç, Kaliforniya’nın 1200 kilometre uzağındaki Utah eyaletinde bulundu.

Published

on

Şerif Justin Martinez, otizmli olduğu belirtilen Connerjack Oswalt’ı kayak alanlarıyla ünlü Summit County’de bir markette bulduklarını söyledi. Kaybolduğunda 17 yaşında olduğu aktarılan Oswalt’ın yaklaşık iki haftadır bu bölgede sokaklarda yaşadığı bildirildi.

AA’nın haberine göre, ailesinin kaybolmasından bu yana Oswalt’ı aradığı, el ilanları dağıttığı, sosyal medyayı taradığı ve bütün ipuçlarını takip ettiği belirtildi. Polisin de Oswalt’ı yaklaşık 3 yıl boyunca aradığı aktarıldı.

2014 yılında otizm teşhisi konulan Oswalt’ın, marketin dışında görevliler tarafından fark edildiği, konuşulmaya çalışıldığında adını söyleyemediği, üşüdüğü ve titrediği söylendi. Oswalt’ın parmak izleri tarandığında kimliği ortaya çıktı.

Annesi Suzanne, “Kaliforniya’nın her yerini aradık. Sadece güvende olduğu, hayatta olduğu ve oğlumuza kavuştuğumuz için minnettarız. Bu bizim için şimdiye kadarki en önemli şey” dedi. Oswalt’ın üvey babası Gerald Flint ise “Dürüst olmak gerekirse, hala durum karşısında şaşkınım. Son iki buçuk yılda çok defa boşu boşuna umutlanmıştık” ifadelerini kullandı.

Duvar

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar