Connect with us

Dünya

ABD’de son maaşını binlerce madeni para olarak alan adama yardım eli

ABD’de eski patronunun kağıt para olarak değil yağlı maddeye bulanmış binlerce madeni para halinde yolladığı son maaşını nasıl temizleyeceğinin hesaplarını yapan adamın sorunu çözüldü

Published

on

ABD’de eski patronunun kağıt para olarak değil yağlı maddeye bulanmış binlerce madeni para halinde yolladığı son alacağını nasıl temizleyeceğinin hesaplarını yapan adamın sorunu çözüldü. Konuyla ilgili haberleri gören Coinstar firması, tüm paraları bütünledi.

ABD’nin Georgia eyaletinde istifa ettiği işyerinden 915 dolarlık son ödemesini 91 bin 500 madeni para olarak alınca neye uğradığını şaşıran adamın yardımına Coinstar şirketi koştu.

Ülkenin dört bir yanında bozuk para bütünleyici makineler işleten Coinstar, duruma müdahale etme gereği hissedip Flaten’ın elindeki tüm madeni paraları alıp 1000 dolar olarak geri verdi. Eski işverenin yağlı bir maddeye bulayarak yolladığı madeni paralarla uğraşmaktan böylece kurtulan Flaten’ın seçimi üzerine iki hayvan barınağına da bağış yapıldı.

Coinstar CEO’su Jim Gaherity, “30 yıldır madeni para işindeyiz ve yıllık 41 milyar madeni parayı işlemden geçiriyoruz. O yüzden 91 bin madeni parayla ilgilenmek bir günlük işti,” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar