Connect with us

Gündem

ABD’de virüs bulaşmış yada virüs taşıma riski olanları kamplara kapatacak A416 kodlu kararname senato da onaylandı

Senatoda onaylanan kararname imzalaması için New York valisine sunulacak. Kararname imzalanırsa test sonuçları sonucu pozitif çıkanlar 2 aylığına kampta tutacak ve tedavi edilecekler.

Published

on

By

Amerika da Covid-19 bulaşmış yada virüsten şüphelenilen kişileri kamplara kapatabilmek için A416 kodlu kararname New York Eyalet Senatosu’nda onaylandı ve imzalaması için New York valisine sunulacak.

Kararname onaylanırsa şüphelendikleri kişileri  kamplarda tutabilecekler. Yani gittiğiniz bara yada bindiğiniz otobüse covid-19 bulaşmış bir kişi takip uygulamaları sonucu belirlenirse sizi bir kampa götürebilecekler…. Test sonuçları sonucu pozitif çıkanlar ise 2 aylığına kampta tutacaklar. Bu sürede hastalar tedavi edecekler.

Almanya’da Covid-19 bulaşıp karantinaya girmeyi  ret edenleri ve aynı zamanda virüsü inkâr eden yada aşılamaya karşı gelenleri genelde Suriyelilerin kaldığı kamplarda özel bir bölümde tutacakları konusunda daha önce medyada birçok haberler yer almıştı.

Amerika’daki kararnamede böyle bir açıklama yok. “Şüpheli” kişiler denilmiş sadece.
Kararname resmi hükümet sitesinde detaylı bir şekilde verildi. Aşırı tepkiler geldiğinde daha önce böyle bir kararname devletin web sitesinde sunulmuş ama sosyal medya aracılığı ile çoğalan tepkiler yüzünden kararname silinmişti. Benzer kararname şu an devletin web sitesinde bulunuyor.

A416 kararnamesine aşağıdaki linkten ulaşılıyor.

https://www.nysenate.gov/legislation/bills/2021/a416

Haber Murat Mete Metin

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar