Connect with us

Dünya

ABD’li hemşire: Birçok kişi Covid-19’dan değil, ağır ihmal ve hatalardan ölüyor

Covid-19 salgınından en fazla etkilenen ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde görev yapan bir hemşire, sosyal medyada paylaştığı bir video ile çalıştığı hastanedeki durumu aktardı. Hemşire, hastanelerde azınlıkların hayatlarına önem verilmediğini ve çalışanların sürekli hata yaptığını öne sürdü.

Published

on

Nevada eyaletinde yaşayan ancak salgın döneminde destek olmak için New York’a giden Nicole Sirotek isimli hemşire, yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı.

İlgilendiği siyahi bir hastanın tedavisine devam edilmesi için yönetime talepte bulunduğunu anlatan Sirotek, talebinin kabul edilmediğini ve hastanın kendi bakımından alındığını belirtti. Hemşire aynı durumun daha önce Latin Amerikalı bir kadın için de yaşandığını ifade etti.

Sirotek, paylaştığı videoda “Hastaların hepsinin yaşamayacağını biliyorum, cahil değilim. Birçok insanın öleceğini biliyorum. Ama bu insanlar Covid-19’dan ölmüyor” dedi. Hemşire, örnekler vererek yanlış entübasyon yapılması, düşük kalp ritmi olan bir kişiye elektrik şoku verilmesi gibi hatalarla insanların hayatını kaybettiğini söyledi.

Yeterince sağlık görevlisinin olduğunu ancak sürekli hatalar yapıldığını açıklayan Sirotek, “Kimse dinlemiyor. Bu insanlara ne olduğu umurlarında değil” şeklinde konuştu.

Hemşirenin videosu geniş yankı uyandırarak sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar