Connect with us

Spor

Acun Ilıcalı Hull City taraftarıyla buluştu, galibiyet hasreti bitti

Acun Ilıcalı, uzun süredir satış işlemlerinin sürdüğü Hull City’yi resmen satın aldı. Alım işleminin ardından ilk kez maç izlemeye stada giden Acun, taraftarların ilgisiyle karşılaştı.

Published

on

Galibiyet gollerinde büyük sevinç yaşayan Ilıcalı, zaferin ardından Hull City taraftarını selamladı. Başkan Acun Ilıcalı, tribünlerde kendisi adına pankart tutan küçük bir çocukla da fotoğraf çektirdi.

İngiliz basınında da yer bulan Hull City’nin yeni sahibi Acun, maç sonrası dünyaca ünlü Sky Sports’a konuştu. Gazete manşetlerinde de yine Acun vardı.

Hull Daily Mail: Türk Lokumu! Hull City için bir devrin sonu. Medya imparatoru Acun Ilıcalı, devir – teslim işlemlerini tamamladı. Güzel bir yolculuğun başlangıcı. Acun Ilıcalı, Kaplanlar’ı satın alarak bir hayalini daha gerçekleştirdi.

Daily Mail: Acun Ilıcalı, Hull City’i satın alarak Allam Ailesi’nin Doğu Yorkshire’daki 11 yıllık saltanatını noktaladı.

The Guardian: Hull City’nin Blackburn Rovers’ı devirdiği büyük günde Acun Ilıcalı hayalini kurduğu satın almayı resmileştirdi. Türk televizyoncu, federasyondan onay aldı. Ilıcalı, ‘güzel yolculuğuna’ 2-0’lık Blackburn galibiyetiyle başladı.

BBC: Championship takımı Hull City, Türk menşeli Acun Medya tarafından satın alındı. Devir teslim işlemi Premier Lig Yönetimi tarafından onaylandı ve Acun’un başa geçmesi etkisini hemen gösterdi.

Mirror: Türk Simon Cowell, Championship ekiplerinden Hull City’nin satın alma işlemlerini tamamladı.. Kaplanlar’ın artık yeni bir sahibi var; Acun Ilıcalı. Birçok taraftar, Allam Ailesi’nin tutucu hanedanlığının son bulmasından dolayı mutlu.

Hull City’in eski sahibi Allam Ailesi adına konuşan eski başkan yardımcısı Ehab Allam ise satışa ilişkin, “Artık yeni birinin mantoyu devralma zamanı geldi. Acun ve ekibine gelecek için iyi dileklerimi sunuyorum” diyerek iyi dileklerini iletti.

Hull City’nin yeni sahibi Acun Ilıcalı, imzalar atıldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için mutluyum. Hull City ile güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz çok büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz var” dedi.

Posta

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar