Connect with us

Gündem

Acun Ilıcalı, İngiltere 1. Lig şampiyonu Hull City’i satın alacak

Fortuna Sittard ile yollarını ayıran medya patronu Acun Ilıcalı’nın İngiltere’den yatırım yapacağı yeni takım ortaya çıktı. Ilıcalı, İngiltere 1. Lig’i şampiyon bitirerek Championship’e yükselen Hull City’i satın almaya çok yakın olduğu öğrenildi. Kulüp sahibi Ehab Allam’ın oğlunun sosyal medyadan Ilıcalı’yı takip etmesi ise iddiaları güçlendirdi.

Published

on

By

Acun Ilıcalı’nın her fırsatta dile getirdiği İngiltere’den bir takım satın alma hayali gerçek oluyor. Spor Arena’da yer alan habere göre, Fortuna Sittard ile yollarını ayıran Ilıcalı, Hull City’i almaya oldukça yakın görünüyor.

“Bu kulübü iyi yerlere getirdiğimizi düşünüyorum”

Acun Ilıcalı, geçen sezon başında Hollanda ekibi Fortuna Sittard’a ortak olmuş ve kısa bir süre sonra bu ortaklığın sona erdiğini şu sözlerle duyurmuştu: “Futbol yatırımlarımıza İngiltere liginden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard’a veda ediyoruz. Alt sıralarda dahil olduğumuz bu güzel kulübü iyi yerlere getirdiğimizi düşünüyorum. Kulüpteki güzel insanlara başarılar diliyorum.”

Şampiyon takımı satın alacak

Hollanda Ligi takımı Fortuna Sittard’a yatırım yapan ancak daha sonra karşılıklı anlaşma sonrası kulüple yollarını ayıran Acun Ilıcalı, İngiltere 1. Ligi’nde şampiyon olan ve Championship’e yükselen Hull City’i satın alıyor.

Sosyal medyadan takibe aldı

2010’dan beri Mısır asıllı İngiliz Allam ailesinin yönettiği Hull City’de CEO görevini Ehab Allam yapıyor. Ehab Allam’ın oğlunun Instagram’dan Acun Ilıcalı’yı takip etmesi de konuyu alevlendiren unsur oldu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar