Connect with us

Dünya

Afganistan’daki CNN muhabiri bir gecede çarşafa girdi!

Afganistan CNN International muhabiri Clarissa Ward, Taliban’ın Kabil’e girmesinden bir gün önce normal kıyafetleriyle yayına çıkarken, bir gün sonra ise karaçarşafla görüntülendi.

Published

on

By

Taliban’ın Afganistan’ın başkenti Kabil’e girmeye başlamasıyla kentte kaos ortamı yaşanıyor.

Sözcü Muhammed Naim, her ne kadar kadınların azınlıkların haklarına ve şeriat hukuku kapsamındaki ifade özgürlüğüne saygı duyacağını açıklasa da, CNN muhabiri Clarissa Ward, Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesini başörtüsü takarak duyurdu.

“Çok şey değişti”

CNN International Muhabiri Clarissa Ward, “İslam Emirliği’nin ilk günündeyiz. Çok şey değişti. Gördüğünüz gibi kılık kıyafet kuralları da değişti” ifadelerini kullanıyor.

Çarşafla yayına çıktı

Taliban’ın Kabil’e girmesinden önce bölgedeki son durumu üzerinde tişörtle anlatan Ward, bu gelişmenin ardından şehri terk etmek yerine militanlarla anlaşma sağladı ve Taliban’ın dayattığı kılık kıyafet kurallarına uygun olarak kara çarşafla yayına çıktı.

Ward, Taliban’a yönelik “Dünyaya hukuk ve nizamı sağlayacaklarını kanıtlamak istiyorlar” derken şu değerlendirmede bulundu:

“Çok farklı bir hikaye var bugün. Hikaye sokakta olmayanlarla ilgili. Güvende hissetmeyenler, korkanlar, saklananlar var bu şehirde. On binlerce belki yüz binlerce kişi var. Onları göremiyoruz, bize konuşmuyorlar; çünkü korkuyorlar.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar