Connect with us

Dünya

Almanya’da akıl almaz olay. Polisler şoke oldu

Almanya’nın batısında bulunan Solingen kentinde, bir daireye giren polisler gördükleri karşısında şoke oldu.

Published

on

Alman Bild gazetesinin polise dayandırdığı haberine göre çocukların büyük annesi, polisi arayarak 27 yaşındaki kızının beş çocuğunu öldürdüğünü, altıncısı ile de kaçtığını söyledi. İhbar üzerine daireye giden görevliler, yaşları 1, 2, 3, 6 ve 8 olan beş çocuğun cansız bedenini buldu.

Kadının daha sonra Solingen yakınındaki Düsseldorf’ta bir trenin önüne atladığı, olaydan ağır yaralanarak kurtulduğu belirtildi.

Annenin 11 yaşındaki 6’ncı çocuğununsa zarar görmemiş bir şekilde büyük annesinin evinde bulunduğu açıklandı. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Solingen kentinde bir apartman dairesinde beş çocuğun cansız bedeninin bulunduğu bildirildi.

Wuppertal polisi sözcüsü, çocukları kimin bulduğuna dair bilgi vermezken, ölüm nedenlerinin henüz belirlenemediğini açıkladı. Öte yandan, polis ve kurtarma ekiplerinin olay yerinde incelemelerini sürdürdüğü aktarıldı.

FACİAYLA HATIRLANAN KENT

Solingen kenti, 29 Mayıs 1993 yaşanan katliamla Türkiye’nin hafızasında yer etmişti. Dünyayı dehşete düşüren olayda dört aşırı sağcı Alman, Genç Ailesi’nin evini kundaklamış, olayda ailenin beş bireyi hayatını kaybetmişti.

Neo-nazi katliamının kurbanlarının isimleri ise şöyle: Gürsün İnce, Hatice, Hülya, Saime Genç ile Gülistan Öztürk.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar