Connect with us

Dünya

Almanya’da bir sirk pandemi sırasında aslan ve kaplan dışkılarını kavanozlayıp satıyor

Almanya’da bir sirk, “bir başkasının çöpü diğerinin hazinesidir” deyişini haklı çıkaran bir ticari girişimi hayata geçirdi

Published

on

By

Almanya’da bir sirk koronavirüs pandemisi nedeniyle gelirlerinin düşmesine karşı ilginç bir çözüm geliştirdi. Sirkteki 26 kaplan ve aslanın dışkıları kavanozlanarak satılmaya başlandı.

Bu sıradışı gelir kaynağı, Almanya’nın Münih kentindeki Krone Sirki’nde hayata geçirildi. Dışkı kavanozlarının her biri yaklaşık 6 dolara (yaklaşık 44 TL) satılıyor.

Diğer kedilerin bahçeye gelmesini önlüyor

Müşteriler, aslan ve kaplan dışkılarının bahçelerine koyduktan sonra diğer kedilerin bölgeye girmesini önlediğini söylüyor.

Aslan terbyecisi Martin Lacey şu ana kadar 2 bin adet dışkı sattıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Yıllardır müşteriler gelip benden aslan dışkısı istiyordu. Ben de onlara bunu ne için istediklerini soruyordum. Bana aslan dışkısının kedilerin bahçelerine girmesini önlediğini söylüyorlardı. O zamandan beri şunu da öğrendik: Bunlar ayrıca kedilerin araçların yanına gelip kabloları kemirmelerini de önlüyor. Yerel bir otomobil garajı bizden bunları satın aldı ve çok memnun kaldılar. Şu ana kadar herkes memnun kaldı.

Sirkin yeniden açılmasına izin verilmesini beklediklerini söyleyen Lacey, satılan aslan ve kaplan dışkılarından elde edilen gelirin bir kısmının esaret altında tutulan hayvanların yaşam koşullarını iyileştimek için çalışan bir yardım kurumuna bağışlandığını da aktardı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar