Connect with us

Dünya

Amaç turizmi canlandırmak! Hükümet evli çifter için seks oteli açtı

Hükümetin turizmde yeniliklere şans tanınması amacıyla projeye finansal destek sağladığı belirtildi.

Published

on

Belçika’da Batı Flaman eyaletindeki Schore köyünde yapılan ve 10 odalı olarak hizmete giren Domaine 10 adlı otelin amacı, evli çiftlere Sam Taylor-Johnson’un yönettiği Grinin Elli Tonu filminin kendilerine ait versiyonunu yaşatmak.

Yetişkinler için Disneyland olarak tanımlanan otel, çocuk ve bitmek bilmeyen ev işleri nedeniyle kendilerine zaman ayıramayan evli çiftleri çekmeyi hedeflerken otelin işletmecisi Stephanie Van Den Heuvel’e göre, burası evli erkeklerin sevgilileri ile kaçamak yapacağı bir randevu evi değil. Doğu ve barok tarzı döşenmiş 10 odadan oluşan otele gelen çiftler, giriş ve çıkışta hiçbir görevliyle karşılaşmıyor. Girişte bulunan dokunmatik ekran üzerinden giriş işlemlerini kendileri yapan evli çiftlerin konaklayabileceği otel için belirlenen gecelik fiyat 130 Euro.

Otele 20 bin Euro para yardımı yapılan Batı Flaman Eyalet Yönetimi’nin turizm sorumlusu Franxky De Block, geleceğin konaklama şekli olduğu için otele parasal katkıda bulunduklarını belirtirken yaptığı açıklamada ”Bunu hiçbir şeyle kıyaslayamazsınız. Farklı bir kitleyi çekmemize ve turizmi çeşitlendirmemize yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Turizmde yeniliklere şans verilmesi gerektiğini söyleyen Batı Flaman Eyalet Yönetimi’nin turizm sorumlusu Franxky De Block bu kapsamda sahil kesimlerinde çıplaklara oda kahvaltı olanağı sunan işletmelere de para yardımında bulunduklarını açıkladı.

Kaynak: THM

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar