Connect with us

Dünya

Amazon 75 bin işe alım yapacak: Covid-19 aşı belgesini gösterene 100 dolar ikramiye!

Dünyanın en büyük e-ticaret perakendecisi Amazon, 75 bin kişi işe alacağını ve Covid-19 aşı belgesini gösterenlere 100 dolar ikramiye vereceğini duyurdu.

Published

on

By

Merkezi ABD’de olan Amazon.com INC’den yapılan açıklamada, sipariş karşılama ve lojistik operasyonları için 75 bin kişi istihdam etme planının bir parçası olarak Covid-19 aşısı olduğunu kanıtlayanlara işe alımlarda 100 dolar (yaklaşık 850 TL) ekstra ödeme yapılacağı belirtildi.

Euronews’un haberine göre, şirketten yapılan açıklamada depo çalışanları, paketleme ve kurye elemanlarına başlangıç ücreti olarak saatlik ödemenin 17 doların üzerinde olacağı belirtildi.

Amazon, 15 dolar olan saatlik mesai ücretine nisan ayında zam yapmıştı. Firma, pandemi sırasında artan siparişleri karşılayabilmek amacıyla 2020 yılında 500 bin kişiyi işe aldı.

Dünya çapında 1,2 milyondan fazla çalışanı olan Seattle merkezli Amazon.com INC., perakendeci Walmart’tan sonra ABD’deki en büyük ikinci işveren konumunda.

İşe alımların ABD’nin 14 eyaletinde olacağı açıklandı.

Covid-19 salgını sonrası işçi sıkıntısı yaşanan ABD’de, McDonald’s ve Chipotle gibi şirketler, işe dönüşü teşvik için maaş zammı açıklamıştı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar