Connect with us

Yaşam

Amazon, PS 5 beklerken evlerine bulgur gelen müşterilerinden özür diledi

Video oyun tutkunlarının heyecanla beklediği PlayStation 5 ön siparişe açıldığından bu yana dünya üzerinden pek çok kullanıcı farklı online alışveriş platformlarından ön siparişini verip heyecanla beklemeye koyulmuştu. Eurogamer’ın haberine göre geride bıraktığımız hafta yoğunluğa ve stok sorununa rağmen PlayStation 5 satın almayı başaranlar, Amazon’dan gelen kutularını açtıklarında kötü bir sürprizle karşılaştı…

Published

on

19 Kasım günü Amazon UK tarafından yapılan teslimatlar Twitter ve Reddit’te gündem oldu. PlayStation 5 oyun konsolunu bekleyen oyuncular kutuyu açtıklarında evcil hayvan mamasıayak masaj aletiNERF silahı ve hatta bir paket bulgurla karşılaştı. Üstelik bu içeriklerle karşılaşan her alıcının hikâyesi aynıydı.

Kutularında PlayStation 5’le karşılaşmayan herkesin siparişi daha önceden gecikmeye uğramıştı. Yaşanan gecikmenin ardından sonunda siparişine kavuşanlarsa kutuda bile değişiklik görebiliyorlardı. Zira kutuda Amazon’un Amazon Prime yazılı bantı değil normal düz bir bant bulunuyordu.

Söz konusu “sorunun” gündeme oturmasıyla birlikte Sky News’e açıklamalarda bulunan Amazon İngiltere, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların gerçek olduğunu belirterek yaşananlar için çok “üzgün” olduklarını ifade etti.

Çalınan PS5’lerin nerede olduğu hala bulamadı

Hepimiz müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz ancak (PS5) siparişlerin bir kısmında bu mümkün olmadı.” diyen Amazon İngiltere, henüz olayın sorumlularını bulamadıklarını ve araştırmaların devam ettiğini belirtti.

Yaşanan sorunu düzeltebilmek için kendilerine ulaşan tüm müşterilerle iletişim halinde olduklarını ifade eden Amazon İngiltere, Herhangi bir siparişi ile ilgili sorun yaşayan tüm müşterilerimiz, müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişime geçebilir.” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar