Connect with us

Dünya

Amber Heard-Johnny Depp davasında jüri kararını açıkladı!

Dünyaca ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard’ün birbirini iftirayla suçladığı davada sona gelindi. ABD’nin Virginia eyaletinin Fairfax şehrinde altı hafta süren yourucu duruşmaların ardından 27 Mayıs Cuma günü müzakerelere başlayan jüri, olaylı davada karara vardı.

Published

on

By

Johnny Depp’in 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde aşk yaşamaya başladığı ve daha sonra dünyaevine girdiği Amber Heard’e karşı açtığı 50 milyon dolarlık iftira davasında sona gelindi. 2017’de olaylı şekilde ayrılan çift, ilişkinin perde arkasına dair mesajların ve fotoğrafların ortaya döküldüğü mahkemede birbirini suçladı. Altı hafta boyunca tüm dünyanın gözünü çevirdiği davada karar çıktı.

JÜRİ KARARINI VERDİ

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına karar verdi. Jüri karalama davasında Heard’ün Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar verdi. Jüri üyeleri Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Mahkeme salonu dışında ünlü yıldızın hayranları “Johnny Johnny” tezahüratları yapıyor.

KARAR SONRASI İLK AMBER HEARD VE JOHNNY DEPP’TEN İLK AÇIKLAMALAR

Amber Heard jürinin kararını açıklamasının ardından yaptığı ilk açıklamada “Bugün hissettiğim hayal kırıklığını hiçbir kelime açıklayamaz. Dağlar kadar delil eski kocamın orantısız güç, etki ve nüfuzuna karşı koymaya yeterli gelmediği için çok üzgünüm” dedi.

Johnny Depp ise “Jüri bugün bana hayatımı geri verdi. Onur duydum. Bu kararın diğer kadınlar için geldiği anlam noktasında daha da üzgünüm. Bu bir gerilemedir. Zamanı, sesini çıkaran, ne düşündüğünü söyleyen bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir döneme geri sarıyor. Kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini öteliyor.” ifadelerini kullandı.

JHONNY DEPP DURUŞMAYA KATILMADI

Johnny Depp, planlı iş anlaşmaları nedeniyle duruşmaya katılmadı. Depp’e yakın bir kaynak Amerikan yayın kuruluşu CNN’e verdiği bilgide, Depp’in duruşmayı Birleşik Krallık’tan takip ettiğini söyledi.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar