Connect with us

Spor

Amokachi ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtıyor

Bir dönem Beşiktaş’ta forma giyen Nijeryalı Daniel Amokachi, korona virüsüyle mücadele kapsamında ülkesindeki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunuyor.

Published

on

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen 47 yaşındaki Nijeryalı eski futbolcu Daniel Amokachi, bağışladıkları gıdaların paketlenmesi ve dağıtımında gönüllü olarak çalışıyor.

Amokachi’nin eski takımı Everton’dan yapılan açıklamaya göre, iş adamı abisinden de destek alan Amokachi, başkent Abuja’da diğer yardım gönüllüleriyle birlikte gıdaları her gün ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Açıklamada görüşlerine ye verilen Amokachi, Nijerya’da nüfusun yaklaşık yüzde 80’inin çalışmak zorunda olduğunu belirterek, “İşleri yoksa akşam evde yiyecek bir şeyleri de olmuyor. Arkadaşlarımız ve iş ortaklarımızla bir araya gelerek karantina boyunca gıda paketleri dağıtmak için anlaştık.” ifadelerini kullandı.

Abuja’da sokağa çıkma yasağının sürdüğünü hatırlatan Amokachi, “Bizim gıda dağıtımı için dışarı çıkma iznimiz var neredeyse her gün çalışıyoruz. Bizim yaptığımız şey sadece insan olmak.” yorumunu yaptı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar