Connect with us

Dünya

Amuda kalkıp çocuğunu emziren sporcu anneye tepki yağıyor…

Published

on

By

Avustralya’nın en başarılı Snowboard sporcularından ve  kış Olimpiyat oyunları madalya şampiyonu Torah Bright, 10 aylık oğlunu amuda kalkıp emzirdiği bir fotoğrafını yayınladı.

Sosyal medyada kızılca kıyamet koptu. Sporcu, internette kendisini eleştirenlere davranışının son derece saf, ruhani, ilkel ve doğal olduğunu söyleyerek kendini savundu. Eleştirenlerin çoğunun Torah kadar atletik bir vücuda sahip olmadığını ve Olimpiyatlarda başarıları olmadığının tahmin etmek zor değil.

Kadın ve emzirme konusunu tabu olarak gören insanların sayısı maalesef hayli fazla. Bir erkek mayosuyla bahçesinde değil de halka açık yerlerde poz verip çektiği fotoğrafları paylaşsa eleştirmek kimsenin aklına gelmiyor. Çocuk yalnızca annenin sorumluluğu olmadığı için toplumu bir bütün olarak eğitme ihtiyacı var. 1000’den fazla çocuk üzerinde yapılan 18 yıllık uzun bir çalışma sonrası, anne sütüyle beslenen bebeklerin mama ile beslenen bebeklerden daha yüksek IQ seviyesine ve daha fazla akademik başarıya sahip olduğunu ispatlandı. Araştırmalara göre kısa bir süre için bile çocukken anne sütüyle beslenen kadınların, bebekken biberonla beslenen kadınlara göre meme kanserine yakalanma riskinin % 25 düşüyor.

Murat Mete Metin

 

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news/olympian-hits-back-after-breastfeeding-24127363

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar