Connect with us

Magazin

Angelina Jolie, Brad Pitt ile ortak velayet kararını temyize taşıdı

Angelina Jolie, eski eşi Brad Pitt ile aralarında süren velayet mücadelesinde mahkemeden ortak velayet kararı çıkmasının ardından temyize başvurdu. Kararın çocuklarının yararına hizmet etmediğini savunan Jolie, eski eşinin aile içi şiddet uyguladığına dair kanıtlar sunmaya hazırlanıyor.

Published

on

Angelina Jolie, verdiği velayet mücadelesini devam ettiriyor. Mahkemenin Pitt’in talebi doğrultusunda ortak velayet kararı vermesi üzerine Jolie, temyize başvurdu.

19 yaşında Maddox, 17 yaşında Pax, 16 yaşında Zahara, 15 yaşında Shiloh ve 12 yaşındaki ikizle Knox ve Vivienne olmak üzere toplam 6 çocuğu bulunan Jolie ve Pitt, artık reşit olan Maddox dışında beş çocuğun velayeti için sıkı bir mücadele içindeydi.

US Weekly’nin haberine göre Jolie’nin temyiz başvurusu nedeniyle ünlü oyuncular 9 Temmuz’da yeniden mahkemeye çıkacak.

Jolie ve 57 yaşındaki Pitt’in avukatlarına savunmalarını sunmaları için süre verilecek.

“Hatalı karar” vurgusu yapacak

Gazete, Jolie’nin Yargıç John Ouderkirk’ün “açık, geri döndürülebilir, önyargılı yasal hata” yaptığını göstermeyi hedeflediğini bildirdi.

Çocuklarının velayetinin tamamen kendisinde olması gerektiğini savunan Jolie’nin mahkemeye sunduğu dosyada şu ifadeler yer aldı:

“Yargıç Ouderkirk, Bayan Jolie’nin adil yargılanmasını reddetti ve çocukların sağlığı, güvenliği ve esenliği ile ilgili, davasını açmak için kritik olan kanıtlarını uygunsuz bir şekilde dışladı.”

Jolie’nin avukatları ayrıca, velayetin aile içi şiddet geçmişi olan bir kişiye verilmesinin çocuğun yüksek yararına zarar vereceğini belirterek, yargıcın, California mahkemeleri yasasının bir bölümünü “yeterince dikkate almadığını” da iddia etti.

Mahkeme belgelerine göre Jolie, velayet mücadelesinde, eski eşinin aile içi şiddet uyguladığına dair kanıtlar sunmaya hazırlanıyor.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar