Connect with us

Yaşam

Apple, iOS 14’ün açık beta sürümünü yayınladı

Apple’ın bir süredir beklenen yeni işletim sistemleri iOS 14 ve iPadOS 14 için herkesin erişebileceği açık beta sürümleri yayınlandı.

Published

on

By

Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı iOS 14 ve iPadOS 14’ün resmi olarak açık beta sürümü yayınlandı. Bu haftanın başında yayınlanan MacOS Big Sur, TvOS 14 ve watchOS 7 ile birlikte iOS 14 ve iPadOS 14’ün betası da herkes tarafından erişilebilir oldu.

Apple’ın uyumlu tüm akıllı telefonlara sunduğu açık beta, iOS 14 Developer Beta 2 ile iPadOS 14 Developer Beta 2 sürümleri olarak karşımıza çıkıyor.

Apple’ın yeni işletim sistemi için sunduğu açık betada takvim uygulaması için yeni bir simge bulunuyor. Ayrıca önceki Görevler widget’ı, daha düşük boyutlu bir widget’a dönüşüyor. Bunlar dışında Dosyalar uygulamasına daha hızlı bir şekilde erişmek için de widget desteği geliyor.

Müzik uygulamasında wi-fi sınırı

Apple, yeni işletim sisteminde animasyonlu kapak fotoğrafını da manuel olarak devre dışı bırakmayı mümkün kılarken Müzik uygulamasında Wi-Fi ile sınırlama ayarı da sundu.

Bu özellikler dışında hem iPhone hem de iPad cihazlar için önemli hata düzeltmeleri, performans ve kararlılık iyileştirmeleri ve gelişmiş güvenlik önlemleri de yeni işletim sistemiyle birlikte geliyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar