Connect with us

Dünya

Apple, üç MacBook modelinin fişini çekiyor

Apple, üç MacBook modelinin eski ürünler listesine ekleneceği açıklandı. Bu ürünler için için bazı hizmetler durdurulacak.

Published

on

Apple tarafından eski ürünler listesine üç MacBook modelinin ekleneceği açıklandı. 30 Nisan itibariyle eski ürünler listesine eklenecek ürünler için bazı hizmetler durdurulacak.

2014 model MacBook’lar bu ay itibariyle eski ürünler listesine eklenecek.

PCMag’in bildirdiği üzere Apple, 2014’ün başlarında piyasaya sürülen 11 inç MacBook Air, 13 inç MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro modellerini eski ürünler listesine eklemeyi planlıyor. Eski ürünler listesine dahil edilecek MacBook’lar için donanım tamiratı ve batarya desteği sınırlı olacak.

MacRumors tarafından fark edilen bir şirket içi notuna göre 2014 model üç eski MacBook için yolun sonu görünmüş durumda. 30 Nisan’da güncellenecek listeyle birlikte iki MacBook Air ve bir MacBook Pro’nun desteği kısıtlanacak.

ESKİ CİHAZLARA NE OLUYOR?

Apple’ın eski ürünler listesine eklenen cihazlar, donanım onarımları için artık uygun olmayacakları anlamına geliyor. Batarya konusunda ise Apple’ın biraz daha yumuşak davrandığını söylemek mümkün. Son MacBook raporuna göre pil onarımlarının sadece belirli ülkelerde, sınırlı bir süre için mümkün olacağı ifade edildi.

Apple’ın eskiyen MacBook modelleri

MacBook Air (11-inç, 2014)
MacBook Air (13-inç, 2014)
MacBook Pro (13-inç, 2014)

iPhone, iPad, iPod, Mac veya Apple TV ürünleri sahipleri, Apple’ın ürünü satış için en son dağıttığı tarihten itibaren en az 5 yıl boyunca Apple hizmet sağlayıcılarından servis ve parça alabilir. Ancak Apple, teknolojik olarak eskimiş bazı ürünler için donanım hizmetini durdurur.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar