Connect with us

Dünya

Arjantin’de haber spikeri Shakespeare’i ikinci kez öldürdü!

Dünyada Covid-19 aşısı vurulan ikinci isim olan ve İngiliz yazar Shakespeare ile isim benzerliği nedeniyle gündem olan yaşlı adamın ölümü, Arjantin’deki bir haber spikerinin kafasını karıştırdı.

Published

on

By

Arjantin’de bir televizyon kanalı, ünlü İngiliz yazar William Shakespeare’in ölümünü duyururken canlı yayında kafaları karıştırdı. Canal 26’nın haber spikeri Noelia Novillo, Covid-19 aşısı vurulan ikinci kişi olan William Shakespeare’in ölümünü, 1616 yılında hayatını kaybeden yazar Shakespeare’inkiymiş gibi sundu.

“Ne kadar büyük bir isim olduğu göz önüne alındığında birazdan sunacağım haber hepimizi şoke etti. William Shakespeare ve ölümünden söz ediyoruz. Nasıl ve neden öldüğüne birazdan geçeceğiz” diyerek haberi sunmaya başlayan Novillo, arkasındaki ekranda yaşlı adamın aşı vurulurken çekilen görüntüleri gösterilirken şöyle devam etti: “Hepinizin bildiği gibi İngiliz dilinin en önemli yazarlarından biri, benim için ise ustası. Koronavirüs aşısı olan ilk isimdi. İngiltere’de 81 yaşında hayatını kaybetti.”

İsim karışıklığı yaptığı bu bültenin sosyal medyada alay konusu olması üzerine açıklama yapan Novillo, kendini kötü ifade ettiğini ve noktalama işareti sorunundan dolayı böyle bir hata yaşandığını anlattı: “Aslında bülten esnasında ağzımdan çıkan kelimelerin farkındaydım. Kendimi kötü ifade ettim. Nokta, virgül, birkaç parantez içini atladım. Çok açık yazılmamış şeyleri insanlara açıklamak istedim ama tabii ki insanlar yanlış yorumladı.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar