Connect with us

Magazin

Avrupa Yakası’nın simge binasıydı… İstenen fiyat dudak uçuklattı!

Bir dönemin unutulmaz dizisi Avrupa Yakası’nda kurgusal mekân olarak kullanılan Sütçüoğlu Apartmanı’nın giriş katı kiralığa çıkarıldı. Kiralığa çıkarılan daire için istenen fiyat dudak uçuklattı. İşte detaylar…

Published

on

By

Gazeteci Arif Hür, kaleme aldığı yazıda “2004-2009 yılları arasında Avrupa Yakası’nda kurgusal mekân olarak kullanılan Sütçüoğlu Apartmanı’nın giriş katı kiralığa çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

İşte Arif Hür’ün dikkat çeken o yazısı:

“Avrupa Yakası, 2004 yılından 2009 yılına kadar Plato Film’in Taksim’deki Plato stüdyolarında çekilmişti. Dizide kurgusal mekân olarak Sütçüoğlu Apartmanı kullanılıyordu.

İstanbul Şişli’de bulunan tarihi konağın giriş katının kiralığa çıkarıldığını öğrendim. Tarihi konakta yer alan bir dairenin kiralığa çıkarılması hiç şüphesiz dizinin hayranlarını heyecanlanırdı.

“İSTENEN KİRA BEDELİ AYLIK 25 BİN TL”

Kurgusal olarak Burhan Altıntop karakterine ait olan 210 metrekare daire için aylık istenen kira bedeli 25 bin tl. Tarihi dairenin yıllık kiralık maliyeti ise tamı tamına 300 bin TL. Dairenin dükkan veya mağaza olma şartıyla kiralanacağını öğrendim.

Anlayacağınız son dönemde hızla artan konut fiyatları, ev ve iş yeri kiralarından Sütçüoğlu Apartmanı’da nasibini almış…”

AVRUPA YAKASI NEREDE ÇEKİLDİ?

Avrupa Yakası, 2004 yılından 2009 yılına kadar Plato Film’in Taksim’deki Plato stüdyolarında çekildi. Hikâye, Şişli ilçesinin Nişantaşı semtinde geçtiğinden, hikâyeye bağlı olarak dizi içinde çeşitli kurgusal mekânlar oluşturuldu. Bu mekânlardan “Sütçüoğlu Apartmanı”, “Sütçüoğlu Muhallebicisi”, “Avrupa Yakası dergi ofisi” tüm sezon boyunca sabit kalırken, diğer kurgusal mekânlardan “Soho, Asparagus” ve “Havyar Restaurant” ise değişti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar