Connect with us

Kültür Sanat

Ayça Varlıer New York’a yerleşiyor: Türkiye’de başarılı oldum ama popüler olamadım

Ünlü oyuncu Ayça Varlıer, Broadway’den gelen teklif üzerine ABD’nin New York şehrine taşınma kararı aldı. Evini tutan oyuncu, “Eylül ayında Broadway üzerine bir müzikal çalışmasına başlayacağız” dedi.

Published

on

Ayça Varlıer, 16 yaşında ABD’deki Hartford Üniversitesi’ne bağlı The Harrt School’dan mezun olduktan sonra Harvard Üniversitesi’nin moskova Sanat Okulu ile ortak yaptığı program dahilinde beş ay Moskovada kalmıştı. Daha sonra iki yıl Boston’da kalarak oyunculuk masterı yapan Varlıer, hayallerine adım adım yaklaşıyor.

2003 yılında döndüğü ABD’ye terkar gitmeye hazırlanan Varlıer, Broadway müzikali için menajerlik şirketinin teklifine olumlu yanıt verdi.

“Türkiye’de popüler olamadım”

Hürriyet gazetesinden İsmail Bayrak’ın haberine göre, türkiye’de başarılı olduğunu ancak popüler olamadığını söyleyen Ayça Varlıer, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Türkiye’ye geri dönmemin sebebi Green Card olmamasıydı. Ama şimdi erkek arkadaşım Green Card’lı, aynı zamanda Amerikan vatandaşı. Türkiye beni çok iyi eğitti. Almadığım ödül kalmadı. Türkiye’de başarılı oldum ama popüler olamadım. Çünkü sanatımla ilgilendim.”

Amerika’da DJ Memos olarak ün yapan müzisyen sevgilisi Serhan Aydemir ile evlenmeyi planladıklarını da sözlerine ekleyen Ayça Varlıer, “Serhan New York’ta çok bilinen bir DJ ve girişimci işadamı. Evliliği ileriki dönemde planlıyoruz. Biz o yoldayız zaten, bir hayat için birleştik. Türkiye’de magazinsel değeri olmayabilir ama benim sevgilim global bir değer” dedi.

“Şöhret bir kimlik değil”

Ayça Varlıer, Türkiye’de şöhret olma konusuyla ilgili düşüncelerini de paylaştı: “Şöhret olmak isteyen bir insan için ben doğru biri değilim. Bana gerçekten oyuncu olmak istiyorum diyen gelmeli. Şöhret bir kimlik değil. Şöhret toplum arasında konuşulan bir vasıf. Çok da basit bir şey.”

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar