Connect with us

Dünya

Başı ve uzuvları kesilmiş halde bulunan iş adamının katili bulundu

ABD’de temmuz ayında yaşanan bir cinayet tüm dünyayı sarsmıştı. Önde gelen bir teknoloji girişimcisi, New York’taki dairesinde ölü bulunmuş ve cinayetle ilgili ortaya çıkan detaylar kan dondurmuştu. Uzuvları kesilmiş halde bulunan Fahim Saleh’in katili aylar sonra açıklandı.

Published

on

By

ABD medyası, geçen yıl temmuz ayında 33 yaşındaki girişimdi Fahim Saleh’in New York’taki evinde başı ve uzuvlarının elektrikli testereyle parçalanmış halde bulunduğunu duyurmuştu. Kan donduran cinayetle ilgili soruştura başlatılmış ve olay yerindeki incelemeler katilin profesyonel biri olduğuna işaret etmişti.

Bangladeş göçmeni bir ailenin oğlu olan Saleh, ilk şirketini lisedeyken kurdu. Saleh 2015’te Bangladeş ve Nepal’de popüler olan Pathao’nun kurucuları arasında yer almıştı.

Fahim Saleh, ardından Nijerya’daki motosiklet taksi uygulaması Gokada’nın kuruluşunda görev almıştı. Nijerya’nın Lagos kentinde bu yılın başlarında motosiklet taksilerin yasaklanmasıyla şirket ağır bir darbe aldı.

Cinayetin ardından Gokada şirketi Saleh’in ölümünü doğruladı. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada “Kurucumuz ve CEO’muz Fahim Saleh’in ani ve trajik kaybını derin bir üzüntüyle bildiriyoruz” denildi.

Pathao’nun Twitter mesajında da Saleh için “Bizim için sonsuza kadar bir esin kaynağı olacaksın” ifadesine yer verildi.

Cesedin yanında elektrikli testere bulundu

ADB medyasının aktardığına göre, Saleh’in cesedi Pazartesi günü, kendisinden bir gündür haber alamayan kız kardeşi buldu. CNN’e göre apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarında Saleh’in asansöre siyah giysiler içindeki yüzü maskeli bir kişiyle bindiği görülüyordu. Dairede başı ve uzuvları kesilmiş, cesedin yanında prizde takılı olan bir elektrikli testere ve siyah torbaların da bulunduğu açıklanmıştı.

Katil çok yakınındaymış

Olayın üzerinden bir yıl geçtikten sonra Saleh’in katilinin özel asistanı 22 yaşındaki Tyrese Haspil olduğu açıklandı. Soruşturmada adı açıklanmayan bir polis yetkilisi, “Olay yerinde profesyonel bir cinayet işlenmişe benziyor” açıklamasını yapmıştı.

Ancak katil bir profesyonel değil, Saleh’in en yakınındaki isimlerden biri olan yönetici asistanı Tyrese Haspil’di.

Fahim Saleh’in yanında 16 yaşındayken çalışmaya başlayan ve 5 yıl boyunca köpeğini gezdirmekten, finansal işlerini halletmeye kadar her işi yapan Tyrese Haspil, 2019 yılında işinden kovuldu.

Saleh, özel asistanının kendisinden 100 bin dolar çaldığını anlamıştı. Fahim Saleh, onu polise bildirmek yerine bu parayı kendisine ödemesi için zaman tanımaya karar verdi. Ancak Haspil bu parayı geri ödemedi.

Adli tıp incelemesine göre Saleh boynundan ve göğüs bölgesinden 5 kez bıçaklanmış. Saleh’in elindeki yaralar ise CEO’nun ölmeden önce katiline direndiğini gösteriyor. Katil Tyrese Haspil patronunu bıçaklayarak öldürdükten sonra başını ve uzuvlarını elektrikli testereyle gövdesinden ayırmış.

İkiliyi yakından tanıyan kaynaklar Fahim Saleh’in yanında 16 yaşındayken çalışmaya başlayan Tyrese Haspil’in eski patronu tarafından çok sevildiği ve Saleh’in bu yetenekli genç adamda kendi gençliğini gördüğü belirtiyor…

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar